PL - Aguerov ludi ples, Mitrov gol, "Srbin" mora dva puta...

Sjajno popodne u Premijer ligi, Kun zgromio Njukasl, Mitrovićev prvenac, austrijski Srbin morao na popravni, "lisica" pojela "kanarinca"...

BETA/AP Photo/Jon Super

Siti je silovito krenuo protiv Njukasla, ali su se radovale "Svrake". Akcija Vajnalduma, zavrnuo je u peterac, Mitrović glavom postiže svoj prvenac u Premijer ligi!

Nakon toga je imao novu šansu, a jedan gol mu je i poništen zbog ofsajda!

Ipak, za promašaje je gost kažnjen u finišu prvog poluvremena kada je Kun Aguero uspeo da prekine post i poravna na 1:1.

A onda na startu drugog dela serija Kuna Aguera. Za tri minuta je dva puta savladao Krula i praktično je sve bilo jasno na "Etihadu", Njukasl je trajao poluvreme.

Britain Soccer Premier League

Odmah zatim se i De Brujne upisao u strelce, tri gola za desetak minuta, pravi rafal u "Svrake".

Sledi pravi šou Kuna, dao je i četvrti i peti gol za svoj tim, u Njukaslu šokirani, a bilo je još pola sata do kraja. Na kraju ostalo je 6:1, Kun je zamenjen uz ovacije, njegove golove možete videti ovde.

Sanderlend je poveo protiv Vest Hema preko Stivena Flečera. Uigrana kombinacija iz kornera, lopta je iza leđa Adrijana.

Da bi ovo moglo da bude dobro  popodne za Dika Advokata pokazao je njegov zemljak Lens koji je duplirao prednost "Crnih mačaka".

Ipak do odlaska na odmor je Vest Hem smanjio, Mozes je probio, Karl Dženkinson strelac, 1:2, iako su bili zreli da prime četiri pet golova u prvom delu.

A onda crveni karton za domaće, pa se desilo neminovno, Paje je sa asistencija prešao na golove, posle sat vremena 2:2.  Do kraja je Vest Hem napadao, pa je ipak domaćin zadovoljniji bodom.

lester

Lester je krenuo odlično u Noriču, Radi je par puta intervenisao, ali su Ranijerijeve "Lisice" stigle do prednosti posle penala nad Vardijem. Loši dečko engleskog fudbala je penal pretvorio u vođstvo gostiju.

Na startu drugog dela, Džefri Šlup sjajnu kontru pretvara u gol, 2:0 za goste.

Ipak su se "kanarinci" vratili, gol je delo Mbokanija, tračak nade za domaće. Prvi gol Mbokanija u PL.

Burnmaut je bez najboljeg strelca Kaluma Vilsona odlično otvorio meč protiv Votforda. Mat Riči je stvarao probleme ekipi Kike Floresa nakon njegove asistencije pridošlica iz Palasa, Glen Marej je doveo domaćina do prednosti.

Ipak, Burnmaut naivno prima gol, Artur Boruc je deganžirao, lopta je stigla do Igala koji nastavlja golgetersku seriju, praktično jedini postiže golove za Votford, 1:1.

Glen Majer je u samom finišu mogao da donese svom timu zlatne bodove, ali nije uspeo da realizuje penal.

Na "Vila Parku" je austrijskom Srbinu Marku Arnautoviću poništen gol zbog ofsajda, ali je u nastavku dočekao svojih pet minuta i savladao Gjuzana.

To je bio i konačan rezultat utakmice, druga pobeda u nizu za "Grnčare".

Gol Marka Arnautovića možete videti ovde.

U prvom meču dana, Palas je potvrdio dobru formu pobedom protiv VBA. Izveštaj možete čitati ovde.

Kristal Palas - VBA 2:0
Aston - Vila Stouk 0:1
Burnmaut - Votford 1:1
Man Siti - Njukasl 6:1
Norič - Lester 1:2
Sanderlend - Vest Hem 2:2
Čelsi - Sautempton 18:30