Pobeda Hanovera u ''zimskoj idili''

nedelja 10.12.2017.
17:36

Hanover prekinuo seriju loših rezultata i najavio uspon na tabeli u finišu jesenjeg dela sezone.

EPA/FOCKE STRANGMANN

U pretposlednjoj utakmici 15. kola Bundeslige, odigranoj u pravim zimskim uslovima, Hanover je večeras na svom terenu savladao ekipu Hofenhajma rezultatom 2:0.

Posle prvog poluvremena bez golova, Fulkrug je u 55. minutu doneo prednost domaćem timu, a sve dileme oko pobednika otklonio je Martin Harnik pet minuta pre kraja za konačnih 2:0.

Tako je Hanover prekinuo seriju od četiri utakmice bez pobede u Bundesligi, i sada zaostaje samo bod na tabeli za današnjim rivalom.

Hofenhajm je ostao na šestom mestu sa 23 boda, a Hanover se probio na desetu poziciju sa 22.

Podsetimo, Keln je ranije danas, posle velikog preokreta, poražen na svom terenu od Frajburga sa 4:3, a večerašnji program u Bundesligi kompletiraće Augsburg i Herta od 18 časova.