Neverovatno - Agoniji Kelna nema kraja, ispustili su tri gola prednosti i ostali bez bodova!

nedelja 10.12.2017.
15:58

Ekipa koja je doživela dva poraza u grupnoj fazi Lige Evrope od Crvene Zvezde, sve bliža Cvajti.

Epa/Sascha Steinbach

Kako stvari stoje, Keln će se teško spasiti ispadanja iz Bundeslige ove sezone.

Sada su poraženi na svom stadionu od direktnog rivala u borbi za opstanak, Frajburga, i to nakon što su imali tri gola prednosti. Na kraju 3:4 (3:1) za goste.

Poveo je Keln u 8. minutu preko Klutnera, asistirao mu je Jojić, da bi Žirasi u 16. minutu duplirao prednost "Jarčeva" sa kreča.

Igrao se 29. minut, kada je Stanko pogodio sopstevenu mrežu, domaćin je stekao i tri gola prednosti.

Ipak, u 39. minutu, tračak nade za goste, Petersen pogađa za 3:1.

U nastavku još bolja igra Frajburga, koji se potpuno vraća u meč u 65. minutu, mrežu Tima Horna zatresao je Haberer na asistenciju Ravea.

Gosti su nastavili da dominiraju, Keln nije uspevao da poveže dva pasa, a kamoli da pripreti rivalu, da bi hladan tuš za domaće navijače stigao u 89. minutu. Skrivili su fudbaleri Kelna penal, koji je u gol pretvorio Petersen.

A onda, potpuna katastrofa domaće ekipe. Skrivili su novi jedanaesterac u petom minutu nadoknade, a Petersen je ponovo bio precizan. Komletirao je het trik, dva gola postigao je sa bele tačke.

Na kraju naravno poraz Kelna, koji ostaje zakovan za dno sa tri boda iz 15 kola, Frajburg dva mesta iznad njih sa 12 bodova više.