subota 16.12.2017.
17:54

'Plavci' i 'Tobdžije' opravdali uloge favorita pred svojom publikom, što se ne može reći za 'Stršljenove'...

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Poraz u prošlom kolu od Kristal Palasa u samom finišu na 'Selharst Parku' ostavio je teške posledice po Votford.

Puleni Marka Silve su poraženi od Hadersfilda na svom 'Vikardiž Roudu', stekao se utisak da ih nije popustio šok, što su 'Terijeri' umeli da kazne.

Hadersfild je poveo već u šestom minutu, Kačunga je bio najspretniji pred protivničim golom posle kornera, odbrana domaćih delovala je amaterski u toj situaciji.

Defanziva 'Stršljenova' je zakazala i sredinom prvog poluvremena kada je Moj uleteo iz drugog plana u peterac,samo postavio nogu i srpoveo loptu u mrežu isprativši centaršut sa desnog boka.

Deset minuta posle drugog gola 'Terijere' kapiten Votforda Troj Dini pravi 'medveđu uslugu' svom timu, dobio je crveni karton i tako značajno umanjio šanse svojim saigračima da mogu da se povade u nastavku utakmice.

Do odlaska na odmor je ostalo 0:2, ali samo što je počelo drugo poluvreme Depotr postiže treći gol za goste i vrata pobede bila su širom otvorena.

Međutim, posle sata igre i Hadersfil ostaje sa desetoricom, Hog je dobio drugi žuti, u situaciji deset na deset Dukure je sedam-osam minuta kasnije smanjo na 1:3, ali to je bilo sve od 'Stršljenova', u nadokandi je Moj sa kreča postavio konačnih 1:4, bodovi idu u Jorkšir.

U isto vreme u prestonici, Arsenal i Čelsi su upisali minumalne trijumfe.

"Plavci" su savladali Sautemptnon na 'Stamford Bridžu', jedini gol na utakmici postigao je Markos Alonso iz slobodnjaka u nadoknadi prvog poluvremena.

Taj gol je došao kao nagrada za dominaciju ekipe Antonija Kontea u prvih 45 minuta, 'Sveci' su bili odučeni od fudbala i pravo je čudo kako su tako dugo uspeli da odolevaju, prilike pred golom Frejzera su se ređale kao na traci, imali su ih Vilijan, Kejhil, Kante, Bakajoko i Pedro.

U nastavku slična priča, Čelsi je dominirao, Azar je postigao još jedan gol koji je poništen zbog ofsajda, ostalo je 1:0.

Markos Alonso

Slično stanje stvari viđeno je i na 'Emiratima', gde je gostovao Njukasl i izgubio sa 1:0.

Mesut Ozil je prelepim volej udarcem doveo 'Tobdžije' u vođstvo sredinom prvog poluvremena, a ispostavilo se da je to bio jedini gol na meču.

"Svrake" nisu ozbiljno pripretile, težeg poraza spasao ih je Eliot koji je dvadesetak minuta pre kraja fantastično ukrotio pokušaj Vilšera, bilo je to i najveće uzbođenje u drugih 45 minuta.

Aleksandra Mitrovića, kao što verovatno znate, nije bilo u protokolu a ovaj meč.

U duelu između Brajtona i Barnlija nije bilo golova, a meč između Stouka i Vest Hema počeo je sat vremena kasnije. Na premijeri 18. kola Kristal Palas je kao gost dekalsirao Lester, više o tome čitajte OVDE.