subota 16.12.2017.
15:22

Preporodio ih Roj Hodžson.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su u gostima ekipu Lestera rezultatom 3:0 (2:0) u prvom meču 18. kola Premijer lige.

Heroj u pobedi Palasa bio je Kristijan Benteke koji je zabeležio i gol i asistenciju.

Već u 19. minutu Tauzend je lepo centrirao sa desnog krila, a Benteke glavom savladao Šmajhela.

Pet minuta pre odlaska na odmor, Benteke je odlično proigrao Zahu, a ovaj prevario Čilvela i pogodio suprotan ugao za 2:0.

Kada je na isteku sata igre Ndidi je napravio veliku glupost pošto je zbog simuliranja zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje i tada je bilo jasno da Lester neće uspeti da dođe ni do boda.

Palas je do kraja bio daleko opasniji, imao je je još dve, tri opasne situacije pred golom, ali je Benteke bio neprecizan.

Ipak, u poslednjim sekundama meča, Loftus Čik je pobegao odbrani i vratio za Sakoa koji pogađa od stative za konačnih 0:3.

Neverovatni Palas je pre nekoliko nedelja biootpisan, a sada je skočio na 14. mesto sa 17 bodova, dok je Lester ostao osmi sa 26.