De Hea spasilac, Totenhem slavio, Liverpul i Arsenal posrću! (PREGLED)

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 13. decembar 2017.

• 22:52

Svega tri gola u četiri meča koja su igrana od 21 čas danas u okviru Premijer lige. Mančester siti je nezaustavljiv.

Liverpul je danas odigrao samo 0:0 protiv VBA, skoro da nije bilo povoljnih prilika ni na jednoj strani. Firmino je imao dobru šansu u prvom poluvremenu, na drugoj strani Robson-Kanu je imao priliku, ali golova nije bilo.

VBA se zatvorio vrlo dobro, Liverpul je imao loptu u svom posedu čak 70%, ali to nije bilo dovoljno za pobedu danas.

Romelu Lukaku se vratio golovima, njegovim golom je slavio Mančester junajted protiv Bornmuta sa 1:0.

Jedini gol smo videli u 25. minutu kada ga je uposlio Huan Mata na sjajan način, Lukaku je bio najviši u skoku i pogodio gornji ugao za pobedu domaćih.

Nikako ne možemo reći da je Mančester danas dominirao, naprotiv, Bornmut je imao svoje šanse koje nije iskoristio, De Hea je i danas bio na visini zadatka. Možda i nezaslužena pobeda Mančester junajteda.

Matić je odigrao svih 90 minuta danas.

Totenhem je slavio sa 2:0 protiv Brajtona, bio je daleko bolji rival i ova pobeda je sasvim zaslužena.

Nakon propuštenih prilika Lamele i Sona, Orije je uspeo da iskoristi svoju priliku i da u 40. minutu dovede Totenhem u prednost od 1:0. U nastavku, nove šanse za Sparse, Lamela, Rouz i Kejn su propuštali svoje prilike, da bi Son nakon centaršuta Eriksena pogodio za konačnih 2:0 u 88. minutu utakmice.

U meču Vest Hema i Arsenala nije bilo golova, iako su gosti uputili 21 udarac ka golu domaćih i imali više od 70% poseda lopte.

Domaći su dobro igrali odbranu, sa tom namerom su i ušli u ovaj meč, viđene su svega dve-tri prilike koje Arsenal nije iskoristio.

Na drugoj strani, Ćićarito je pogodio prečku u 90. minutu utakmice, malo je falilo da bude pravi junak Vest Hema danas.

Šta se dešavalo danas u ostalim mečevima Premijer lige možete pročitati OVDE.