Pepov Siti i dalje melje, "poker" Lestera u Sautemptonu, Big Sem spakovao "Karamele"!

sreda 13.12.2017.
22:43

U okviru 17. kola Premijer lige, večeras u terminu od 20:45h odigrana su tri duela.

Beta/Nick Potts/PA via AP

Mančester Siti je nastavio nestvaran niz, upisali su i 15. vezanu pobedu u Premijer ligi, kako su slavili na gostovanju u Velsu protiv Svonsija sa 0:4 (0:2).

Poveli su u 27. minutu susreta na "Libertiju", Bernardo Silva je asistirao prezimenjaku Davidu, koji je matirao Fabijanskog.

Samo sedam minuta kasnije, Kevin De Brujne postiže sjajan gol iz slobodnog udarca, 2:0 za nezaustavljive "Građane".

To je bilo sve od prvog dela igre, a Gvardiolina četa je nastavila da melje već na samom startu nastavka.

Igrao se 52. minut kada je David Silva postigao svoj drugi gol na meču, ovoga puta mu je gol namestio Rahim Sterling.

Konačan rezultat je u 85. minutu susreta postavio Serhio Kun Aguero, koji je pre pogotka imao hrpu prilika da se upiše u listu strelaca, ali mu nije polazilo za rukom. Pogodio je pred sam kraj susreta na asistenciju Jaje Turea.

Klod Puel je nastavio da pravi sjajne rezultate sa Lesterom, uprava je napravila sjajan posao kada ga je na mesto šefa struke postavila umesto Krega Šekspira.

Puel

"Lisice" su pod njegovom palicom slavile po četvrti put u nizu, ovoga puta deklasirali su Sautempton na "Sent Merisu" sa 1:4 (0:3).

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da se domaćin neće lepo provesti, poveli su gosti u 11. minutu, strelac je na asistenciju Okazakija bio Rijad Marez.

Nekih 20ak minuta kasnije, Okazaki postiže gol za 2:0.

Nije to bilo sve od Lestera u prvom delu igre, samo šest minuta nakon Okazakijevog gola King trese mrežu Forstera za 0:3, asistenciju je upisao Megvajer.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a gosti se ponadali da bi mogli do bodova, kako su nakon 15 minuta igre u nastavku došli do gola. Strelac je bio Jošida nakon kornera Bertrana. U prvi mah se činilo da je nakon udarca Jošide Tadić skrenuo loptu u mrežu gostiju, ali se na usporenom snimku moglo videti da srpski fudbaler nije dirao loptu.

Ipak, samo osam minuta kasnije, gosti su se postarali da se njihov četvrti vezani trijumf ne dovodi u pitanju, Okazaki postiže svoj drugi gol na meču, asistenciju je upisao Džejmi Vardi.

To je bio i konačan rezultat susreta, sjajno igra Lester od kako ih je preuzeo Klod Puel.

Slična situacija je i u Evertonu, koji je napravio pravi potez smenom Kumana i angažovanjem Sema Alardajsa.

Poput "Lisica", od dolaska novog trenera Everton ne zna za poraz, imaju tri trijumfa i remi pod novim trenerom.

sem alardajs

Večeras su bili bolji od Njukasla, produbili su agoniju "Svraka", slavili su na "Sent Džejms Parku" sa 0:1 (0:1).

Gol odluke postigao je u 27. minutu Vejn Runi, koji igra sjajno ove sezone. Bio je to njegov deveti gol u Premijer ligi ove sezone.

Njukasl je do kraja susreta uspeo da ostane i sa igračem manje, kako je Džondžo Šelvi zaradio novi crveni karton i to u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Aleksandar Mitrović nije bio ni u protokolu za ovaj susret.

Njukasl - Everton 0:1 (Runi)
Sautempton - Lester 1:4 (Jošida - Marez, Okazaki (2), King)
Svonsi - Mančester Siti 0:4 (David Silva (2), De Brujne, Aguero)