Čelsi izgubio od fenjeraša, "sedmica" moćnog Sitija

• Autor: Boban Filipović

• 14. oktobar 2017.

• 17:54

Aktuelni šampion je poražen od ekipe koja do danas nije postigla nijedan gol u Premijer ligi, 'Građani' terorišu redom, pobede Totenhema i Svonsija, Vest Hem ostao bez celog plena u finišu.

Čelsi izgubio od fenjeraša,
Nakon najvećeg engleskog derbija koji nije opravdao očekivanja na premijeri 8. kola Premijer lige, subotnji program je nastavljen u toku poodneva sa još pet utakmica.

Najveće iznenađenje priredio je Kristal Palas, koji je na svom 'Selharst Parku' savladao Čelsi sa 2:1.

"Orlovi" su poveli u 11. minutu meča, bio je to njihov prvi gol u sezoni, lopta je posle šuta Joana Kabaja zakačila Sesara Aspilikuetu i zaršila u mreži.

"Plavci" su brzo uspeli da izjednače, Timue Bakajoko je bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Fabregas, ali do kraja prvog poluvremena domaći ponovo uspevaju da dođu u vođstvo.

Mamadu Sako je oduzeo loptu Vilijanu u "opasnoj" zoni, spojio sa golom oporavljenog Vilfrida Zahu, koji preciznim udarcem uspeva da matira Kurtou.

Početkom drugog poluvremena, Čelsi je zapretio preko Fabregasa, Španac je dobro tukao, ali nije imao sreće da lopta završi u mreži Speronija.

Palas je uspeo da sačuva prednost iz prvog poluvremena i da upiše svoje prve bodove u sezoni, doprinos pobedi dao je i reprezentativac Srbije Luka Milivojević. S druge strane, osetilo se odsustvo povređenog Alvara Morate kod 'Plavaca', Miči Batšuaji je zbog neubedljive partije bio meta kritika navijača na društvenim mrežama.

Mančester Siti se osamio na liderskoj poziciji pošto je deklasirao Stouk sa 7:2.

Gabrijel Žezuš, Rahim Sterling i David Silva su najavili katastrofu 'Grančara' sredinom prvog poluvremna, a pred sam odlazak na odmor Mame Diuf je smanjio na 3:1.

Samo što je počelo drugo poluvreme mreža 'Građana' se zatresla još jednom posle autogola Kajla Vokera, ali to kao da je ražestilo Gvardiolin tim, koji je do kraja meča postigao još četiri gola.

Žezuš je postigao svoj drugi gol na utakmici u 55. minutu, pet minuta kasnije upisao se i Fernandinjo, a u 62. minutu i Liroj Sane. "Tačku na I" stavio je rezervista Bernardo Silva desetak minuta pre kraja utakmice.

Trećeplasirani Totenhem je smanjio zaostatak za drugoplasiranim Mančester Junajtedom jer je na 'Vembliju' upisao 'minimalac' protiv Bornmuta. Jedini gol na utakmici postigao je Kristijan Eriksen samo što je počelo drugo poluvreme.

Svonsi je na svom 'Libertiju' savladao Hadersild sa 2:0, strelac oba gol abio je mladi napadač koji ove sezone igra za 'Labudove' kao pozajmljen igrač Čelsija, Temi Abraham.

Jedini meč na kom nie bilo pobednika ovog popodneva bio je dule između Barlija i Vest Hema na 'Tarf Muru' - 1:1.

'Čekićari' su rano poveli golom Majkla Antonija na asistenciju Džoa Harta, ali Bilićev tim je sredinom prvog poluvremena ostao sa igračem manje na terenu zbog isključenja Endija Kerola i sa desetoricom nisu uspeli da sačuvaju prednost do kraja. Bod Barnliju doneo je Kris Vud pet minuta pre kraja utakmice.

Subotnji program u Premijer ligi završava se duelom između Votfroda i Arsenala, koji počinje na 'Vikaridž Roudu' u 18:30h.