• Autor: Milovan Longinov

• 14. oktobar 2017.

• 15:19

Klop pokušavao, Murinjo tipičan u derbiju, Junajted obavio zadatak i ostao neporažen na Enfildu.

Fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda remizirali su rezultatom 0:0 u derbiju osmog kola Premijer lige.

Liverpul je od samog početka preuzeo inicijativu na terenu, odnosno Žoze Murinjo je po navici loptu prepustio ekipi Jirgena Klopa i strpljivo čekao šansu.

U prvih pola sata igre, vodila se velika borba na sredini terena, a osim dva nedovoljno snažna pokušaja Vajnalduma i lakih odbrana De Hee, nije bilo ozbiljnijih prilika.

U poslednjih 15 minuta prvog poluvremena ekipe su bile dosta konkretnije, a prvu veliku priliku propustili su domaći.

U 33. minutu, Lukaku je zakasnio da izađe i napravi ofsajd posle kornera, Firmino je primio loptu sam na boku, vratio do Matipa, ali njegov pokušaj sa pet metara maestralno je zaustavio De Hea.

U nastavku iste akcije Salah je imao novi zicer, ali je šutirao sa nekoliko metara pored stative, iako je možda bilo bolje da je odbijenu loptu ostavio Kutinju koji je bio u boljoj poziciji iza njega.

Junajted je uzvratio nekoliko minuta kasnije, posle nekoliko odličnih dodavanja i duplih pasova između Mihtarijana i Marsijala, lopta je došla do Lukakua, koji je sa 13 metara šutirao direktno u Minjolea.

Još jedan dobar pokušaj Junajted je imao preko našeg Nemanje Matića koji je odlično šutirao sa 25 metara, ali je lopta prohujala iznad rašlji.

I u drugom poluvremenu, Liverpul je ponovo bio konkretniji, Kutinjo se razigrao, delovalo je da domaći imaju više prostora pred golom, ali je opet nekako nedostajao pravi završni pas.

Takvu igru umalo je iskoristio Džan, koji se lepo ubacio iz drugog plana u 56. minutu, ali je iz prve šutirao preko prečke.

Žoze Murinjo je odlučio da pojača vezni red, nevidljivi Mihtarijan je izašao, a zamenio ga je Lingard, međutim, ni to nije poboljšalo igru gostiju koji su u drugih 45 minuta bili prilično bezopasni.

Ubrzo su usledile nove izmene, Murinjo je uveo i Rašforda umesto Marsijala pa se taktički nije mnogo promenilo, dok je Klop 15 minuta pre kraja krenuo u totalnu ofanzivu, Staridž i Okslejd-Čemberlen su zamenili Kutinja i Salaha.

Liverpul je krenuo u poslednji nalet, Džan je dobro prošao po levom boku, ali De Hea ponovo lako hvata udarac koji je više bio kao centaršut.

Do kraja, Lovren je još jednom pokušao posle kornera, ali je lopta završila iznad prečke, pa su timovi podelili bodove - 0:0.

Junajted će privremeno ostati lider na tabeli sa 20 bodova, jednim više od Sitija koji od 16.00 dočekuje Stouk, dok je Liverpul šesti sa 13 bodova.