Kari u novom, RATNIČKOM izdanju

• Autor: Nikola Miloradović

• 17. april 2016.

• 13:16

Golden Stejt Voriorsi su deklasirali Roketse na startu ovogodišnjeg plej-ofa, a meč je na više načina obeležio niko drugi nego plejmejker domaćih.

Počeo je plej-of, a Golden Stejt je nastavio po starom.

Roketsi su savladani, a Stef Kari je na tri različita načina obeležio prvi meč u "Orakl Areni".

Naime, bio je najefikasniji akter meča, napustio je teren usled povrede zgloba još početkom drugog poluvremena, a sredinom prve četvrtine uspeo je i da se "pokoška" sa plejom gostiju Patrikom Beverlijem.

Igrao se šesti minut prvog kvartala, kada je pri rezultatu 11:4 u korist domaćih Kari poveo jedan naizgled običan napad. Beverli je od starta igrao agresivno na njemu, pa se to nije promenilu ni tokom tog napada.

Krenuo je prošlogodišnji MVP u levo, ispratio ga je Beverli, ali je onda Kariju prekipelo pa je rešio da odgurne svog čuvara. Plej Hjustona svakako nije želeo da mu ostane dužan, pa su se "jedinice" oba tima našle u klinču. Brzo je reagovao sudija i obojicu igrača "častio" tehničkim faulom.

Nema sumnje da će se ova borba nastaviti i u narednim mečevima ove serije, pa ostaje da vidimo kako će Kari sledeći put odreagovati na "mušku" odbranu Patrika Beverlija.

Da li je plejmejker Voriorsa bio u pravu kada je "odbrusio" svom čuvaru pogledajte u prilogu i procenite.