Konačno! Partizan u brazilskom ritmu!

• 27. avgust 2016.

• 20:56

Brazilac Leonardo se ipak predstavlja kao pravo pojačanje za Partizan. Večeras upisao gol, dve asistencije, uz nedosuđen penal i dao najveći doprinos najubedljivijem trijumfu crno-belih od starta sezone.

Posle košmarnog starta sezone, ekipa Partizana večeras je nagovestila buđenje iz letargije, ubedljivom pobedom nad Radom u Humskoj od 4:0.

Pre samog početka utakmice, videli smo i malu svečanost na terenu u Humskoj, gde su se crno-beli poželeli svom dugogodišnjem ekonomu Branku Vučićviću ''Gavranu'' srećne penzionerske dane.

A samo tri minuta od početka meča, Leonardo je protutnjao po levoj strani, još bolje centrirao za Božinova, koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu golmana Dejanovića - 1:0.

Ovaj gol je značajno olakšao posao ekipi Marka Nikolića koja je tako smanjila psihološki pritisak sa kojim je ušla u večerašnji meč.

I samo dvadeset minuta kasnije, već je bilo 2:0 u njihovu korist. Saša Marjanović je odlično izveo korner sa desne strane, a na pravom mestu bio je mladi štoper Nikola Milenković ''Bleki'', koji udarcem glavom pogađa cilj.

Očekivao se miran nastavak meča posle ovog vođstva crno-belih, ali usledila je prava bura u 33. minutu.

Leonardo je bio u prodoru, oboren je posle kontakta sa Batesom na ulasku u kazneni prostor, ali za sudiju Novaka Simovića to nije bio penal. Usledili su žestoki protesti sa klupe Partizana, pa je glavni arbitar isključio trenera crno-belih Marka Nikolića.

Biće o tome još reči narednih dana, a tek što je počelo drugo poluvreme, Everton je bio u prodoru kroz sredinu, Bates ga je oborio, a sudija Simović pokazao je drugi žuti karton defanzivcu Rada, uz ''slobodnjak'' za Partizan.

Brazilac Leonardo je uzeo loptu i na najbolji način izveo ovaj udarac, za ubedljivih 3:0.

Očekivalo se da će Partizan sa igračem više biti još razigraniji i efikasniji, ali je umesto toga Mladenović imao stopostotnu priliku kada je izašao sam ispred Kljajića, ali je loptu poslao tik pored stative.

Ipak, u samom finišu meča, Partizan stiže do četvrtog gola. Opet je Leonardo imao ključnu ulogu, izveo je korner sa desne strane, a pred golom Rada najspretniji je bio kapiten Partizana u večerašnjem meču, Miroslav Radović, za konačnih 4:0.

Dodajmo još i da je poslednjih pola sata odigrao i novi napadač crno-belih Uroš Đurđević. Imao je jednu odličnu priliku tek što je ušao, ali mu je Dejanović odbranio taj udarac.