Borac promašivao, Partizan kažnjavao!

subota 22.08.2015.
20:51

Partizan večeras u Čačku ostvario svoju prvu pobedu na gostovanjima ove sezone u Superligi.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Posle poraza od Novog Pazara i Vojvodine (oba puta bilo je 3-2 za Partizanove rivale), aktuelni šampion Srbije je večeras prekinuo tu lošu seriju i u Čačku savladao ekipu Borca sa 3-1.

Prvo poluvreme obeležila je bolja igra Čačana, koji su preko Filipa Kneževića pre svih, a onda i Jovančića, ozbiljno ugrožavali gol crno-belih, ali je Živko Živković sjajno branio i sprečio vođstvo domaćih.

I onda, u 37. minutu, Nikola Trujić je prelepim udarcem sa dvadesetak metara poslao loptu u gornji desni ugao Bajićevog gola, za vođstvo Partizana od 1-0. Bila je to prva prava prilika za crno-bele u večerašnjem meču.

U nastavku, tek što je počelo drugo poluvreme, Balažic je u sumraku pred golom Čačana najbolje reagovao posle kornera sa leve strane i duplirao vođstvo crno-belih.

Čačani i dalje nisu koristili svoje prilke, najbolju rezervista Đerić, koji nije uspeo da kazni veliku grešku Balažica, jer je šutiraio pravo u Živkovića, a prva sledeća koju su stvorili crno-beli, oni su i iskoristili golom Saše Lukića u 70. minutu - 0:3.

Samo minut kasnije, Filip Knežević je konačno našao put do Živkovićeve mreže - 1:3. Knežević nije slavio ovaj pogodak, imajući u vidu da je u Borac stigao upravo iz Partizana.

Golovi OVDE.

Utisak sa ovog meča je i loš teren za igru, ali i slaba osvetljenost, jer iz nekog razloga reflektori na stadionu kraj Morave nisu radili punim kapacitetom.

Partizan je večerašnjom pobedom napravio dobru uvertiru pred meč sezone protiv BATE Borisova u kvalifikacijama za Ligu šampiona, ali trenera Milinkovića može da brine povreda štopera Fabrisija, koga je u drugom poluvremenu zamenio Ćirković.

Borac: Bajić, Tanasin, Jevtović (Krstić od 72.), Mićić, Vukmirović (Đerić od 59.), Živković, Jovančić, Miletić, Vujaklija (Milojević od 35.), Knežević, Jablan.

Partizan: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, Fabrisio (Ćirković od 46.), Petrović, Jevtović, Babović, Ilić (Golubović od 77.), Lukić (Kosović od 83.), Trujić, Šaponjić.

Ranije danas odigrane su još tri utakmice sedmog kola Superlige, izveštaj možete da vidite OVDE.

tabela SL

44 Komentara

$$$ BRACELA $$$
Sunday, 23.08.2015
09:53

Ovaj Trujic jedino razmisljana terenu kako je lepo uposlio mladog Lukica svaka mu cast. Njega u starnu postavu sa Bate obavezno!

Nemanja Vidic NO.1
Saturday, 22.08.2015
23:07

Sva super osim sto je knezevic pozajmljen igrac partizana,ne sme gol da da kad je trebalo

04:32

Verovatno mu Lalatović tako rekao, a ko je rekao treneru Radnika da izvede tim protiv Crvene zvezde bez 3-4 najbolja igrača?

11:43

ma bez 11 najboljih igraca bre :D

Tomić: Lažna legenda
10:11

Svako može da promaši, pa i on, što onda Aškovski nije promašivao protiv PFC.

Loris Karius
22:45

Trujić odigrao fantastično.Mislim da bi umesto neefikasnom Bojinovu trebalo dati u narednoj utakmici Trujiću šansu.Uklopiti da Abubakar bude u samom špicu a Žile i Trujić da budu iza jnjega.Opet se pokazalo po ne znam koji put da štoperski tandem Balažic-Fabrisio ničemu ne valja.Od 4 štopera u ekipi mi imamo po kvalitetu 1.5 štopera,tako da nam tu hitno trebaju pojačanja čak i više nego u špicu.

10:12

Mene najviše zanima kako je Bandalovski igrao, jer nisam mogao da gledam.

17:36

Bandalovski je od šuplje odbrane bio i najbolji.Spasio je gol u jednom mahu,ali je i ovako držao tu liniju koliko dobro je mogao.Ponovo amaterske greške našeg štoperskog para dovele su bile do toga da smo realno trebali da izgubimo utakmicu 3:1,a ne da pobedimo 1:3.

mileta
22:27

Ljudi mi u odbrani trenutno imamo samo jednog sigurnog igraca a to je Vulicevic.Balazi je tempirana bomba kao i Neca Petrovic.Ovaj Fabricio je takodje izgubljen slucaj,ali vise zbog toga sto ne zna jezik.nTesko nama sa ovakvom igrom i odbranom protiv Borisova,ima da nas ubiju iz kontre.

Zvezda 91
22:04

Osvetljenje ko na vasaru.

Poznavalac
22:47

Da se i ja slozim jednom sa tobom pa kako bude!

21:59

Ne toliko dobra igra,greske u odbrani, ali kad pobedis 3:1 u gostima sigurno da je zasluzeno plus su vazni igraci odmarali.Napred Partizan!

England
21:32

Jel moze neko da mi napise kako je odigrao Kosovic ovih par minuta kada je usao u igru, nisam gledao utakmicu.

21:30

Ako želimo u LŠ moramo do srede 20:45 da promenimo sledeće stvari: Bandalovski da igra umesto N.Petrovića, Lukić umesto Jevtovića ali na poziciji Brašanca dok bi Brašanac trebao da zauzme poziciju Jevtovića, Šaponjić umesto Božinova. Sa te tri izmene bismo bilo jači nego u Borisovu ali moramo veoma mnogo da poradimo na defanzivnim prekidima, zonska odbrana kod prekida nam je katastrofalna, Borac nam je iz prekida stvorio 2-3 šanse, bolja ekipa bi to iskoristila što je veliko upozorenje prvo za trenera Milinkovića, a onda i za ceo tim Partizana!!!

22:47

Kralju ja bih opet da se pruži šansa ovakvom napadu : Žile,Trujić,Oumaru.gde bi Abubakar bio klasični špic, a Žile i Trujić bi igrali iza njega.

Poznavalac
22:50

Saponjic je zelen i za nasu jadnu ligu,a o evropi i da ne pricamo.mlad je,slab fizicki,nije u stanju jedan duel da dobije..bozinov nista do sada nije pokazao ali valjda ce proraditi u sredu..

21:24

Brate, MNOGO SMO ŠUPLJI, al nadam se da to Bate neće znat da iskoristi.

21:54

Kairate su u prodaji požuri dok ima...pardon,karte.

22:37

Javili smo se i posle Steaue.Prelazite da navijate za Bate...Vrh.

22:55

Javi se posle Bate.

22:46

Đe si kralju humora?

Zoran Vukic
21:20

reda je bilo 1da losije igramo a sve pogadamo cestitam na pobedi Sale vreme da pustis mlade(jedva diseses)a i tren ocajan idemo dalje belorsi sad

21:11

Bez 4 važna igrača (Vulićević, Brašanac, A.Živković i Abubakar) važna pobeda međutim Borac nam je stvorio 5 šansi: 3 odbranio Ž.Živković koji je i igrač utakmice, 1 promašili i dali 1 gol i bez obzira na težak teren i loše osvetljenje odbrana je morala mnogo koncentrisanije i bolje! Opet smo loše branili prekide, zonska odbrana kod prekida nam je loš izbor trenera i katastrofalno funkcioniše! Trujić se nije nešto nametnuo u igri ali golom i dvema asistencijama rešio utakmicu. Lukić je opet dobro odigrao i ulazak sa levog krila u sredinu i egzekucija su pokazali kakvu sam ideju imao sa njim na levom krilu u Borisovu ali to je prošlo vreme, a on Boegradu mora da bude deo veznog reda: Babović-Brašanac-Lukić. Šaponjić je više uradio nego Božinov na prethodnim utakmicama i on treba u Beogradu da bude deo napada: A.Živković-Šaponjić-Abubakar. Božinov i Trujić da čekaju šansu sa klupe kao džokeri. N.Petrović opet slab i krajnje je vreme Bandalovski da igra levog beka, bio bi korisniji i u napadu, a pogotovo u odbrani. Ja verujem!

10:13

Kakav je Ćirković bio ?

12:06

Solidan i pouzdan. Zameram mu kao i celom timu loš skok u prekid igri, nigde ih nema na skoku kao i što se povlači u šesnaesterac kada protivnik ide u dribling, to je isto uradio i u NP pa je umesto van startovao u šesnaestercu i napravio penal, a protiv Borca nije imao kikseve kao ranije.

Pedja84
21:02

Bravo Crno Beliii,sad mini odmor pa u utorak u novu pobedu za radost cele crno bele porodice

JEBACE VAS M. TUMBAS
21:01

NAPRED PARTIZAN!

10:13

Kako su igrali Ćirković i Bandalovski

12:45

Da li je bolji od Petrovića (u trenutnoj formi) ?

11:36

Cirkovic sasvim solidno, bacio je malo u problem Balazica kod one greske koju je ovaj napravio posle onog dodavanja Lazara, ali Cirkovic je dobar za klupu. Bandalovski je cesto ispadao, on je dobar u napadu, ali u odbrani nista narocito. Dobro da onda nije zaradio crveni karton kada je prekasno uklizao Knezevicu, i to je bila velika sreca za nas pored one cetiri sanse za Borac...

parnivaljak26
20:56

U inat komsijama

Marko Mare Lazic
20:52

Zivkovic nema sta nije spasio, svaka mu cast, odbrana mnogo slaba, Trujic...vidi se da decko zivi za Partizan, svaka mu cast. :)