Anđelkovićeva majstorija na krovu, Zvezdi ceo plen!

• 04. decembar 2016.

• 14:51

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas domaći Voždovac posle bolje igre u drugom poluvremenu i tako se iskupili za kiks u prošlom kolu protiv Mladosti iz Lučana.

Posle kraćeg zastoja, aktuelni šampion nastavio je danas sa pobedama u Superligi.

Crvena zvezda je sve bliža jesenjoj tituli, a u prilog tome i njena današnja pobeda na gostovanju ekipi Voždovca rezultatom 1:0.

Tokom prvog poluvremena, najbolju priliku za gol imao je domaći tim, i to u devetom minutu, kada je Stefan Dražić posle kiksa Le Taleka izbio sam ispred golmana Manojlovića, ali nije bio precizan.

Četiri minuta kasnije, sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju, kada je posle centaršuta sa desne strane, Dušana Anđelkovića pogodila lopta u ruku u šesnaestercu Crvene zvezde, ali se sudija Milan Ilić nije oglasio.

Pomenute detalje iz prvog poluvremena možete da pogledate OVDE.

I upravo je Anđelković izrastao u junaka ove utakmice, pošto je početkom drugog poluvremena, konkretno u 55. minutu, sjajno izveo slobodan udarac i sa dvadesetak metara poslao lopzu u levi ugao gola domaćih - 0:1.

Zvezda je do kraja uspešno kontrolisala dešavanja na terenu i sačuvala minimalno vođstvo.