Viktor poveo, pa posustao protiv favorita

utorak 10.05.2016.
16:37

Nakon pobede nad Gabašvilijem u prvom kolu turnira u Rimu, Viktor Troicki je izgubio od Keija Nišikorija u tri seta.

Beta/BranislavBožić/Mo

Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u osminu finala turnira u Rimu pošto je danas izgubio od šestog nosioca Keija Nišikorija sa 1:2 (7:5, 2:6 i 3:6).

Srpski teniser je odlično otvorio ovaj meč, odlično je servirao, a onda je uspeo da u 12. gemu oduzme servis Keiju Nišikoriju za 7:5 i osvajanje prvog seta. Iskoristio je tek treću set loptu, poveo je sa 1:0.

Ipak, u nastavku je imao i problema sa sudijom, ključni detalj se desio u trećem gemu, već smo ga opisali OVDE, kola našeg tenisera su krenula nizbrdo.

Japanac uspeva da napravi dva brejka u ovom setu, da izjednači rezultat na 1:1, a odluka je pala u poslednjem, trećem.

Tamo je Viktor bio odličan sve do petog gema kada gubi gem na svoj servis, Nišikori je nakon toga uz još jedan brejk uspeo lagano da slavi i u ovom setu sa 3:6.