Serija A - Miha protutnjao Udinama, domaćima ni mrvice!

nedelja 10.05.2015.
16:58

Nedeljno popodne u Seriji A danas je obeležila ekipa Mihajlovićeve Sampdorije, koja je kao gost deklasirala Udineze i napravila novi korak ka plasmanu u Evropu.

Beta/AP Photo/Carlo Baroncini

Posle remija u gradskom derbiju između Kjeva i Verone, ni u naredne tri utakmice 35. kola domaće ekipe nisu uspele da dođu do pobede.

I ne samo to, gosti su dobili sva tri popodnevna susreta, a najubedljivija je bila ekipa Sampdorije.

Mihajlovićev tim je slavio u Udinama protiv domaćeg Udinezea rezultatom 4-1 i tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobede.

Ključni čovek u trijumfu Đenovljana bio je Roberto Sorijano, koji je postigao prva dva gola za goste, prvi u 25, a drugi u 62. minutu, za vođstvo od 2-0.

Kada je Akva u 80. minutu postigao i treći gol za Sampdoriju, bilo je jasno da od preokreta nema ništa, a za utehu domaćim navijačima, legendarni Toto Di Natale je u 87. minutu realizovao jedanaesterac, postigavši počasni gol za ''Zebrete'' u ovom meču.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Karnezis je ponovo savladan, a trijumf Sampdorije je još ubedljivijim učinio Dankan - 4:1!

Golovi OVDE.

Za to vreme, Atalanta je praktično obezbedila opstanak, pobedom nad domaćom ekipom Palerma rezultatom 3-2.

Tim iz Bergama je rano stekao veliku prednost, golom Baselija u 6, pa autogolom Anđelkovića u 17. minutu, da bi domaćima nadu u preokret vratio Vaskez u 43. minutu - 1:2.

Posle samo šest minuta igre u nastavku, Gomez je postigao treći gol za Atalantu, a goste je u neočekivane probleme uveo naš golman Vlada Avramov, koji je skrivio jedanaesterac i zaradio direktno isključenje u 58. minutu.

Međutim, Beloti nije bio precizan sa bele tačke, ostalo je 3-1 do 68. minuta, kada je Rigoni postavio konačnih 2-3.

U Ćeseni veliki preokret - domaćin je vodio sa 2-0 posle prvog poluvremena, golovima Defrela i Brijence, ali je drugih 45 minuta u potpunosti pripalo ekipi Sasuola, koja je uspela da osvoji sva tri boda - 2:3!

Tvorci ovog velikog preokreta bili su Zaza, Taider i Misiroli, koji je u 69. minutu postavio konačan rezultat.

Ćesena je, kao i Parma, siguran putnik u Seriju B, a Kaljariju je ostala još samo neverovatna treorija.