Derbi 'della Scala' završen bez pobednika

Autor: Boban Filipović
nedelja 10.05.2015.
14:31

Remi na 'Bentegodiju' u okršaju gradskih rivala na prvoj utakmici 35. kola Serije A.

Beta/AP Photo/Felice Calabro'

Veoma uzbudljivo prvo poluvreme u duelu Kjeva i Verone, palo je čak četiri gola do dolaska na veliki odmor.

Alberto Paloski je udarcem glavom iz neposredne blizine doveo 'Leteće magarce' u vođstvo već posle devet minuta igre na asistenciju Pelisijera, ali gradski rival u periodu od 20-og do 26-og minuta postiže dva gola i prokreže rezultat u svoju korist.

Oba puta u ulozi asistenta našao se Islanđanin Halfredson, oba puta je odlično sentrirao iz prekida, a put do Bizarijeve mreže uspevali su da pronađu Huan Gomez i stari lisac Luka Toni.

Pet minuta pre kraja prvog dela igre penal za Kjevo, iskusni Serđo Pelisijer vara Rafaela  s kreča - 2:2.

U nastvaku nije bilo golova, jedini detalj vredan pomena bio je projetil desnog beka 'letećih magaraca' Ezekilja Šelota koji odlazi preko gola.

Boško Janković
je odigrao ceo meč za Veronu, zaradio je žuti karton na samom početku utakmice.

Golove sa 'Bentegodija' pogledajte OVDE.

Remi u derbiju 'della Scala' nije izazvao naročite promene kaa je reč o situaciji na tabeli, Kjevo sada ima 42 boda i nalazi se na 12. mestu, graski rival ima bod manje, obe ekipe će gotovo izvesno i naredne sezone biti članovi najjačeg fudbalskog takmičenja na Apeninima.