nedelja 22.01.2017.
16:57

Teže nego što se očekivaloi po pravom potopu Inter iščupao pobedu protiv Palerma. Miha se okliznuo u Bolonji, Peskara već otpisana, Krotone odneo bod bivšem treneru.

AP Photo/Luca Bruno

Inter je loše počeo u prvom poluvremenu, par opasnih napada slabih, ali srčanih Sicilijanaca, ali do kraja poluvremena nekoliko opasnih situacija pred golom Posaveca.

Šanse su imali Ikardi i Brozović, ali se do poluvremena rezultat na "Barberi" nije menjao.

U nastavku opsada gola Sicilijanaca, ređale su se prilike, Ikardi i Galjardini su imali najbolje, ali kao da je mreža Posaveca bila začarana.

Ipak, u 65. minutu vodi Inter. Žoao Mario, tek što je zamenio Banjegu koristi centaršut Kandreve i donosi vođstvo Interu.

Do kraja je Inter ostao sa igračem manje, drugi žuti je dobio Ansaldi. Palermo je dao gol, ali je on poništen jer sudija Irati nije dao znak da se izvede slobodan udarac.

"Delfini" na Adrijatiku nisu izdržali ni minut, Sasuolo je poveo golom Matrija na samom startu, bivši napadač Juventusa i Milana se raspucao par poslednjih nedelja.

Sasuolo je imao još par sjajnih prilika, ali je i Peskara bila blizu izjednačenja, kada je Kanavaro spasao loptu sa gol linije.

Peskara je poravnala preko Baebeka u 56. minutu, ali nije dugo trajala radost domaćih. Pelegrini u 64. minutu nakon greške veterana Bizarija vraća prednost Emilijanima. To je bio početak kraja za tim Masima Oda, ubrzo Sasuolo sve rešava, novi gol Matrija, drugi na utakmici, "Delfini" plove ka Seriji B. Ni prošli put pre par godina nisu uspeli da opstanu u prvoj sezoni.

Podsetimo, Peskara jedinu pobedu ima protiv Sasuola, ali ona je administrativna, dobili su za zelenim stolom 3:0, u drugom kolu šampionata, iako su na terenu izgubili meč.

Do kraja je Peskara promašila i penal, Konsilji je odbranio šut Birađija!

Bolonja je u finišu prvog dela golom Džemailija stigla do prednosti protiv Torina. On je lako rešio situaciju "jedan na jedan" sa Hartom. Prethodno je Ljajić imao dobru šansu, ali je Mirante odbranio.

U finišu su domaći potvrdili pobedu, još jedan gol Švajcarca, Džemaili je iz kontre matirao nekadašnjeg golmana Sitija, očigledno "Bikovima" ne ide bez "Gala" Belotija koji je bio suspendovan u ovom meču.

Đenova je otključala bravu Krotonea preko "Ćolita" Simeonea u finišu prvog poluvremena, Kofi koji je zamenio povređenog Rigonija je bio asistent. Lazović je počeo meč za Ligurijane, a Krotone je pružio dobar otpor ekipi svog bivšeg trenera Jurića.

Dobra igra Kalabreza nagrađena je u 54. minutu kada je Ćećerini uspeo da matira Lamanu. Odmah posle toga Trota propušta sjajnu šansu za goste i potpuni preokret.

Umesto toga penal za domaće, Pandev je pao u kaznenom prostoru, Okampos ne greši, 2:1 za Đenovu.

Ni to nije bilo dovoljno, slobodnjak Barberisa, Ferari je natrčao na odbijenu loptu, 2:2 na "Marasiju". Krotone je uzeo bod, ali i dalje kasni ogromnih 11 bodova za Empolijem, prvim timom iznad crte. Doduše, imaju meč manje, ali to je duel kod kuće sa Juventusom!

U Empoliju malo prilika, po jedna na obe strane u prvom poluvremenu, prilična dosada na "Kastelaniju". Ipak u finišu gol za Empoli, Mkelidze glavom matira Karnezisa. Kada se pogledaju ostali rezultati, tačnije porazi Palerma i Peskare, ovo bi mogli da budu zlatni bodovi za Empoli!

U matine terminu Juve je lako savladao Lacio i povećao prednost na čelu tabele. Juče pobede Napolija na "San Siru" i Fiorentine u Veroni.