Na "tvrđavi" je sve drugačije, Juve slomio Lacio!

Autor: Vladimir Stojanović
nedelja 22.01.2017.
14:22

Priča gotova za 15 minuta, Juventus je kod kuće nedodirljiv, gosti bez šanse u Torinu, mogli i da pretrpe ubedljiviji poraz. Dobra partija Milinković-Savića.

Alessandro Di Marco/ANSA via AP

Lacio je u nevreme stigao na matine u Torino.

Juventus silno motivisan posle poraza u Firenci i lavina kritika.

Od početka su krenuli agresivno, gosti se nisu snašli, pa je nakon petnaestak minuta Marketi dva puta vodio loptu iz mreže.

Prvo je Mandžukić spustio loptu Dibali koji je sjajnim udarcem posle pet minuta pogodio mrežu Rimljana.

Desetak minuta kasnije, neizbežno. Centaršut sa desne strane, Iguain beži štoperima nebesko-plavih, 2:0, njegov 14. gol u šampionatu.

Gosti šokirani, Juve se povukao čekajući šansu iz kontre, Iguainov gol je opravdano poništen zbog ofsajda, a priliku je propustio Bonući.

Na drugoj strani ništa, ili gotovo ništa, Milinković-Savić, ponajbolji kod Lacija je jednom sjajno šutirao, ali lopta je završila pored stative.

U nastavku stara priča, Juve je spustio gas, čekao šansu, Dibala je promašio dva zicera, bilo je jasno da svi čekaju da se meč završi. Juventus je malo i čuvao snagu za sredu, duel četvrtfinala kupa protiv Milana na "Areni".

Na kraju, lagana pobeda šampiona, koji je otišao na +4 u odnosu na Napoli i Romu, ali Rimljani večeras imaju šansu da tu prednost smanje.

Doduše, Juve tek treba da odigra zaostali meč sa Krotoneom 8. februara.

Ostatak programa donosi gostovanje Intera na Siciliji, "crno-plavi" traže novu pobedu u nizu, a Roma će večeras zatvoriti kolo protiv Kaljarija u duelu u kome "Vučica" ne sme da kiksne.