Napolitanci protutnjali Bolonjom, uz DUPLI HET-TRIK!

subota 04.02.2017.
22:42

Uraganski je Napoli večeras odigrao u Bolonji i već posle prvog poluvremena totalno deklasirao domaćina.

Beta/Giorgio Benvenuti/ANSA via AP

Ekipa Napolija večeras je bukvalno ''razbila'' domaću Bolonju, pošto je večeras u 23. kolu Serije A slavila protiv domaćina sa čak 7:1!

Gosti su silovito ušli u ovaj duel i već posle šest minuta igre na semaforu je stajalo 0:2, golovima Hamšika i Insinjea!

Nova uzbuđenja viđena su 20 minuta kasnije, kada je Hose Kaljehon zaradio isključenje zbog udaranja protivnika bez lopte, a Matija Destro nije iskoristio jedanaesterac za Bolonju.

Samo šest minuta kasnije, ''istopila'' se ova prednost igrača više za Bolonju, pošto je isključen i Masina, da bi zatim sve dileme oko pobednika rešio Mertens, pogotkom u 33. minutu.

Tako nije mislio Torosidis, koji je tri minuta kasnije smanjio na 3:1, ali u finišu prvog poluvremena Mertens još jednim golom vraća tri gola razlike u korist Napolija. Meretensov gol OVDE.

Ali, gosti se time nisu zadovoljili, pa su u nastavku ''do vrha'' napinili mrežu Bolonje.

Hamšik je golovima u 70. i 74. minutu stigao do svog het-trika, a isto je učinio i Mertens u poslednjim trenucima meča za konačnih 1:7 u Bolonji!

Napoli se ovom pobedom probio na drugo mesto sa tri boda manje, ali i dve utakmice više u odnosu na vodeći Juventus.