subota 04.02.2017.
21:37

Belgijanac je nastavio sjajnu golgetersku seriju večeras u Bolonji.

Cesare Abbate/ANSA via AP

Napolitanci su furozno ušli u utakmicu, već u šestom minutu stekli dva gola prednosti zahvaljujući Hamšiku i Insinjeu, a posle nešto više od pola sata igre upisao se i Dris Mertens.

Hitronogi napadač je zavukao golčinu iz slobodnjaka, "nanjušio" je da će Mirante posmisliti da će da puca preko živog zida, a on je gađao golamanovo ćoše.

Pršti na sve strane na stadionu 'Renato Dall'Ara', na poluvremenu je 1:4, Torosidis je vratio kakvu takvu nadu domaćinu, ali je Mertens par minut apred odlazak na odmor postigao svoj drugi gol na utakmici.

Inače, oba tima su ostala sa desetoricom u polju pošto su crvene kartone zaradili Kaljehon i Masina.

Dodajmo i to da je Matija Destro promašio penal pri rezultatu 0:2 i da se Nikola Maksimović našao u startnoj postavi Napolitanaca.

U prilogu pogledajte već opisan Mertensov gol iz slobodnog udarca.