nedelja 09.04.2017.
17:36

Pobedom u Ufi, najtrofejniji ruski klub je napravio veliki korak ka novoj tituli.

EPA/SRDJAN SUKI

Zenit i CSKA su u 22. kolu ruske Premijer lige osvojili samo po bod, pa je Spartak uvećao prenost u odnosu na najbliže pratioce.

Danas je lider ruskog šampionata pokorio Ufu, odneo je ceo plen sa ovog gostovanja slavivši sa 3:1.

Glušakov je doveo Spartak u vođstvo u finišu prvog poluvremena, potom je Kvinsi Promes duplirao prednost pogodtkom sa 'bele tačke', domaći su nešto kasnije propustili veliku priliku da se vrate u meč jer je Fatai promašio penal, ali drama u završnici nije izostala jer je rezervista Obljakov smanjio prednost gostiju iz Moskve pet minuta pre kraja.

Ipak, u nadoknadi je Spartakov rezevista Melgareho na asistenciju Promesa rešio sve dileme.

Kako već rekosmo, Zenit je juče iščupao bod protiv Anžija u Sankt Petersburgu, iako je skoro celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, dok je CSKA danas remizirao na gostovanju u Krasnodaru. Dugodogišnji reprezentativac Srbije Zoran Tošić je pokrenuo svoj tim, čim je ušao u igru 'Armejci' su izjednačili na 1:1 golom Vernbloma, pre toga je Smolov doveo Krasondar u vođstvo sa 'kreča'.