subota 08.04.2017.
20:02

Iako su bili u veoma nezgodnoj poziciji, fudbaleri Zenita su uspeli da ostanu neporaženi na svom terenu protiv Anžija u 22. kolu ruske Premijer lige.

Beta/AP Photo/Sergei Grits

Iako je na papiru bila izraziti favorit protiv Anžija, četa Mirčee Lučeskua je osvojila samo bod.

Gosti iz Mahačkale su poveli posle davdeset minuta igre golom Jakovljeva i sa minumalnom prednošću otišli na veliki odmor.

Samo što je počelo drugo poluvreme Zenit je ostao sa desetoricom, jer je Belgijanac Lomberts dobio crveni karton i ostavio drugove na cedilu.

Ipak, iako brojčano inferiorniji, domaći su uspeli da izjednače preko Kokorina dvadesetak minuta pre kraja utakmice.

Meč je završen rezultatom 1:1, a kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović je proveo svih 90 minuta na terenu na poziciji štopera. Zanimljivo, Zenit još nije osetio gorčinu poraza u ruskom šampionatu kada je Bane igrao.

Zenit je ostao na drugom mestu na tabeli, ali će skliznuti jedan stepenik niže ukoliko moskovski CSKA sutra pobedi na neugodnom gostovanju u Krasnodaru.