Moćna Barsa pobegla na +11, penali i dalje najveći problem!

subota 12.03.2016.
17:52

Barselona nastavila da melje, ovo je bio 37. meč u nizu bez poraza.

AP Photo/Manu Fernandez

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Hetafea rezultatom 6:0 (4:0) u 29. kolu Lige Primere.

Barselona je bez mnogo problema deklasirala slabašni Hetafe, iako je Luis Suarez čitav meč presedeo na klupi. Mesi i Nejmar su blistali, Brazilac je postigao dva gola, a Mesi jedan uz čak tri asistencije, ali je uspeo i da promaši penal.

Već u osmom minutu, Alba je centrirao sa levog boka, a Rodrigez postigao autogol. Samo tri minuta kasnije, Nejmar je oboren u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Ipak, Mesi je promašio penal što je osmi promašaj Katalonaca sa 11 metara ove sezone.

Ipak, to nije poremetilo igru Barse, do poluvremena domaći su postigli tri gola. U 19. minutu Munir je glavom pogodio za 2:0, u 32. je Nejmar iskoristio asistenciju Mesija i lako pogodio drugi ugao, da bi u samom finišu prvog dela, Argentinac maestralno pogodio sa preko 20 metara. Golove pogledajte OVDE.

Barselona je na početku drugog poluvremena sa brza dva gola rešila sve dileme i stavila tačku na ovaj meč. U 51. minutu, ponovo je Mesi prelepo pronašao Nejmara, a ovaj rutinski pogodio za 5:0. U 57. minutu nakon kornera, Pike je asistirao Ardi Turan koji je mazacima postavio konačnih 6:0.

Luis Enrike je odlučio da poslednjih pola sata odmori Matjea, Pikea i Inijestu, a u igru su ušli Bartra, Samper i Vermalen.

Promene rezultata nije bilo, iako je delovalo da Barselona u svakom trenutku može da postigne pogodak, Katalonci nisu želeli da troše snagu pred duel sa Arsenalom i Viljarealom naredne nedelje.

Posle ove pobede, Barselona ima 11 bodova više od Atletika i čak 15 više od Real Madrida, ali madridski klubovi tek treba svoje mečeve da igraju u ovom kolu.

02:11

Sve se pitam,koji sretni tim ce to biti koji ih dobije,jer ovi za poraz ne znaju dugo svaka cast,samo pad forme da ne dozive.

Ter-Stegenn
00:51

Roberto majstoreee!!

Vladan Rajcic-Koja
Saturday, 12.03.2016
23:32

Barsi nisu potrebni penali da bi pobedjivala..

tony zahirovic1234
07:57

Ali zato jesu, u smislu ako golman mu odbrani penal, taj ce ga iz igre nabusit...

23:31

Ma kakvi penali , kada bise barsa oslanjala na penale , bila bi u sredini tabele..

21:18

Polarno doba u Madridu..Jel vam toplo oko srca Madridiste.

Temple of the Kings
21:03

Lepo se vidi, na osnovu svih komentara dole, da je IGRA ono u čemu su jedni uživali, dok je druge upravo to isfrustrilalo. Jer dominacija i jeste ovakva igra, a ne rezultat (6 golova neko može zabiti za 6 minuta iz 6 kontri i/ili penala, pa ništa). Lepo je znati da igra nije bitna samo tebi već svima, hteli oni to da priznaju ili ne, a o statistici ćemo da pričamo kada ne bude igre... :D

Heisenberg321
20:07

Kako genijalno igra Sergio Roberto. Stvarno se vidi da je vrlo inteligentan igrač, i konstantno napreduje.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
19:56

15 penal za barsu ove sezone po cemu su ubedljivo prvi u spaniji..jos jedan penal i izjednacice rekord Real Betisa po broju penala a to je 16...mada kao sto je rekao komentator na sport klubu do kraja sezone barsa ce sigurno oboriti i taj rekord...osam promasenih penala u sezoni jos jedan rekord

Thierry Henry
20:22

I po broju ukupnih titula oboren rekord koji već oni sami drže. Kme, kme, kmeee.

Penaldo Simuladore
20:23

I u toj konstataciji je sadržano sve što je Dalibor video i čuo na ovoj utakmici. :D:D:D Ne sekiraj se Dalibore, tvoj rekord u broju naotvaranih naloga i nalupanih minusa niko nikada neće dostići. :D

fudbalski objektiv
19:38

Bravo! Barca je odigrala fantastično danas i sve smo bliže tituli. Mesi je i danas odigrao odlično, bez obzira na promašen penal i samo potvrdio u kako je dobroj formi. Što se tiče promašenog penala, nadam se da je ovo bio zadnji promašeni, jer je postalo smiješno koliko smo profulali penala ove sezone. VISCA BARCA

Lionel 10 BARCELONA
19:33

-15 Madrid ocekuje se da april mesec bude mnogo ladnije dolazi CUNAMI za pomos pozovite MESSI

BarsaSaMarsa10
19:19

Rutinski,lepo,efikasno,Mesi carobnjak.

Brat Sergio (Return)
19:15

Inace Getafe je mnogo jaka ekipa. Ekipa koja igra LS...

S-I-M-K-E_
20:11

Znas li sta je najbolje od svega a sto znas i ti i svi drugi navijaci ostalih klubova,Barselona evo vec 2 godine dobija i razbija i manje klubove i ove evropske velikane,ne prave razliku.Je li ti sad jasno?Bajern,Siti,Arsenal,Psz,Real,ove ekipe dobijaju ubjedljivo kao sto to rade Getafeu,Valjekanu,Granadi...Znam da ti je tesko ali ovo je najbolji tim svih vremena,tu su cinjenice,tu je sve.

Boixos_Nois
22:42

@junior dos santos(ex vince carter), Barsa kada je bila kompletna 2009 i 2015 godine je izbacivala Bajern iz LŠ. To je činjenica. 2013 godine Mesi nije bio spreman, tada (7 dana prije tog) nije ni protiv PSG-a igrao čitavu utakmicu, zapravo ušao je u igru zato jer je morao. Barsa je gubila 0-1. U drugoj utakmici nije ni igrao, a obje utakmice je propustio i Pujol, a Bartra je igrao umjesto njega. Ali je problem kada Bajernu fali Alaba, Riberi i Roben jel? :D Isto tako drugu utakmicu tada nisu igrali ni Buskets, a ni Alba.

junior dos santos(ex vince carter)
21:22

kompletan bajern se izivljavao na barseloni a barselona na nekompletnom bajernu u najmanju ruku bi izgubili na sred nou kampa samo da je roben igrao do 70 minuta bi vec bilo 0:2,psg je takodje pobedjen u prvoj neverovatno oslabljen,ovo je verovao ti ili ne daleko daleko slabija barselona od one stare samo je konkurencija u autu...ja sam realan jer nisam navijac ni reala,milana,celzija,arsenala,junajteda sa kojima je barselona godinama imala okrsaje

Johan Krojf
20:25

Jel da? A kada se real izivljava na Rayu i Granadi onda su oni 'sjajna momcad', koliko si ti kontradiktoran.

19:12

Penali pa penali. Nekako imam osjecaj sa previse lako ulaze u taj sut penala. Kad se uozbilje i daju ga. Ali hajde moze i bez toga. Nije ni bitno. Inace, sudija je mogao lagano jos dva svirati zbog ruke i jos jednog faula nad Nejmarom cisto da se zna zbog onih koji pisu o penalima. To je po ko zna koji put da Barsi nisu svirani penali ve sezone, ali ni to ih ne sputava zbog dobre igre. Bitna pobjeda sad Arsenal i onda najteze gostovanje ove sezone Viljareal. Mes Que Un Club

19:10

Na svakom meču po jedan...

20:25

Pa je l' nisu bili? Normalno da ne sviraju nekad kad Nejmar odglumi ali ne može čovek ostati nem kad nekog slome u šesnaestercu.

22:09

Kakvi trofeji Dalibore, o čemu pričaš? Ako ne vidiš da to što Radi Messi nema nikakve veze sa tim što radi Kiki (izuzev što obojica to rade na travnatim terenima), onda brzo kod oftamologa... :D

Johan Krojf
22:00
ACM<3
19:07

Nekome je jedini problem pucanje penala,a nekome je to jedina prednost....

LuisSuarezFB
19:07

Odlicna igra. Kada je trebalo dali su golove i kasnije sve to lepo uigrano tj mirno bez trosenja energije. Sve je bilo perfektno i Bravo je mogao da igra a ne da brani. Ovo je odlicno jer je Barsa primila 22 golova u 29 utakmica sto je sasvim dobro. Dali su najvise golova sto je i za ocekivati. Munir dobio sancu i solidno je odigrao. Neymar odlicno koristio prilike i dosta provocirao protivnike svojim stavom i igrom ali takav je. Mesi igrac utakmice. Gol i cak 3 asistencije. Inace ovo je Mesiju 200 asistencija u karijeri. Neverovatno. Imao lepe driblinge, penal nije iskoristio ali nema veze. Sto se mene tice, mogu da promase i 100 penala ako ovako igraju tako da to uopste nije problem kao sto je napisano. Najvise promasili ali evo jos malo pa jos jedan rekord. Barsi je svirano 15 penala u Primeri sto je ubedljivo najvise u top 5 liga i jos jedan im fali da dostignu a sigurno ce i prestici i postaviti rekord. Dobro sto je odmarao igrace poput Rakitica, Suareza, Busketca. 37 utakmica bez poraza i sta reci.. Sledeca protiv Arsenala. Visca Barca!

fiSTE
20:05

Sansa burazeru, ne sanca

fcb
19:06

Kakva lakoća, sa pola snage danas, najbolja ekipa ikad definitivno. Enrike treba da se zabrine ozbiljno oko penala, jer je ovo katastrofa što se tiče penala.

Don Andres
19:01

ako zadrze ovaj nivo koncentracije niz bez poraza ce se znatno produziti.. imam osjecaj da sa nou kampa svakoga mozemo ispratiti sa 7-8 komada u mrezi..

ppera1
19:00

Sjajna igra Barse za uživanje. Nebitnih 6 golova, nebitno što je protivnik Getafe, nebitan promašeni penal, nebitan još jedan nedosuđen nad Neymarom itd., ali je bitno da je igra odlična, na momente i spektakularna i to je ono zbog čega je 80 hiljada ljudi došlo na Camp Nou, uprkos tome što je protivnik Getafe.

Lecter
18:59

Rezultat na kraj vise manje nije vazan,da su htjeli dali bi 10 golova.Stvarno je sou pravio Leo Mesi ovo ne moze niko

Eccentric
18:59

Odlican mec za barselonu svaka cast.

Daliborov psihijatar
22:39

Orgazam kada si video da nema Suareza medju strelcima.