LE - Milan slavio na premijeri!

četvrtak 27.07.2017.
21:55

Fudbaleri Milana upisali su trijumf na svom prvom takmičarskom susretu ove sezone, u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope.

EPA/MATTEO BAZZI

Izabranici Vinćenca Montele slavili su na gostovanju rumunskoj Krajovi sa 0:1 (0:1).

U startnoj postavi Milana našlo se pet novajlija, dok je u špicu napada bio mladi Krotone.

Donaruma, R. Rodrigez, Musakio, Zapata, Abate, Bonaventura, Montolivo, Kesi, Nijang, Kutrone i Borini.

"Rosoneri" su bili bolji rival u prvih 45 minuta, ali dugo nisu uspevali da stvore ozbiljnije prilike pred golom Krajove.

Igrao se 44. minut, kada je lukavi Rikardo Rodrigez uputio oštru loptu sa desne strane iz prekida, a ona je na kraju završila u mrežu rumunske ekipe.

Taj pogodak pogledajte OVDE.

Rikardo Rodrigez

U nastavku, Montela je šansu ukazao i novajlijama Andreu Silvi, koji je zamenio Borinija, kao i Andrei Kontiju, koji je zamenio Abatea.

Mogli su fudbaler Krakovije da šokiraju "Rosonere" u 61. minutu, Mitrita je dobro šutirao, ali je lopta prohujala pored stative.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultat, te Milan na "San Siro" nosi minimalnu prednost.

U ostalim duelima u okviru kvalifikacija, Zenit je slavio na gostovanju izraelskoj Jehudi sa 0:2 (0:0).

Poveli su golom Krišita u 59. minutu, a konačan rezutat je postavio Kokorin u poslednjem minutu regularnog dela.

Svih 90 minuta je na terenu u dresu ekipe iz Sankt Petersburga proveo i kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović.

Hrvatski Hajduk iz Splita odigrao je bez golova u Danskoj protiv Brondbija, dok je Atletik Bilbao odigrao 1:1 sa Dinamom iz Bukurešta u rumunskoj prestonici.