LE - Hrvati šokirali PSV, Rajko opet sačuvao mrežu

četvrtak 27.07.2017.
20:52

U toku su mečevi kvalifikacija za Ligu Evrope, a do sada su poznati rezultati 12 utakmica.

maccabi-tlv.co.il

Nakon pobede Mlade Boleslave protiv Škenderbega, trijumfa litvanskog Trakaia protiv makedonske Škendije i remija grčkog PAOK sa Olimpik Donjetskom, više o ta tri susreta OVDE, okončano je još devet duela.

Makabi iz Tel Aviva, za koji nastupa bivši golman Crvene zvezde Predrag Rajković, savladao je grčki Panionios sa minimalnih 1:0 (0:0).

Gol odluke pao je u 48. minutu, strelac je bio Islanđanin Kjartanson.

Makabi je bio bolji rival, Rajković je još jednom bio među stativama izraelske ekipe, a i ovoga puta je sačuvao svoju mrežu, pritom je upisao i jednu intervenciju.

PSV je neprijatno iznenadio svoje navijače na "Filips" stadionu u Ajdhovenu, kako su sa 0:1 (0:0) poraženi od hrvatskog Osijeka.

Gosti iz Hrvatske slavili su golom Barišića sa bele tačke u 57. minutu.

Utakmica je bila poprilično izjednačena, a čini se i da je hrvatska ekipa bila nešto konkrentija, te su zasluženo došli do ogromnog trijumfa na strani.

Od ostalih rezultat izdvajamo remi švedskog AIK protiv Brage, utakmica u Stokholmu okončana je sa 1:1 (1:1), a u redovima portugalaske ekipe po 90 minuta na terenu su proveli srpski internacionalci Nikola Stojiljković i Lazar Rosić.

Turski Fenerbahče je slavio na gostovanju u Austriji protiv Šturm Graca sa 1:2 (1:2), svi golovi su pali u prvih 35 minuta igre, te turski sastav sada u revanš nosi veliku prednost.