Hadersfild igrao, Njukasl pogađao, Mitar sve to gledao sa tribina!

subota 04.03.2017.
20:39

Fudbaleri Njukasl junajteda ucvrstili su se na vrhu tabele Čempionšipa, kao su slavili na gostovanju ekipi Hadersfilda.

EPA/LINDSEY PARNABY

Ekipa Rafaela Beniteza je na dobrom putu da osvoji Čempionšip i što je još važnije plasira se direktno u Premijer ligu.

Sada su slavili na gostovanju jednom od najvećih rivala u borbi za pomenute stvari, ekipi Hadersfilda, rezultatom 1:3 (0:2).

Poveli su sa kreča gosti u 10. minutu, precizan je bio bivši igrač Bornmauta Met Riči.

Igrao se 32. minut, kada je iskusni Irac Deril Marfi povisio na 0:2, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaćin dobija penal u 72. minutu, a precizan sa bele tačke bio je Muj.

Inicijativa domaćina nije urodila plodom, kako je Gejl u prvom minutu nadoknade postigao i treći gol "Svraka" na ovom susretu i tako postavio konačan rezultat.

Ovoga puta Aleksandar Mitrović nije bio u protokolu ekipe sa "Sent Džejms Parka", u napadu je počeo Deril Marfi, kog je u 66. minutu zamenio Gejl.

Hadersfild je inače bio daleko bilji rival tokom veće dela susreta, nakon 90 minuta imali su 76 odsto poseda lopte, i čak deset šuteva više od Njukasla, ali je sjajan posao obavio golman gostki Derlou, koji je imao pet odbrana.

Njukasl je prvi na tabeli Skaj Bet Čempionšipa sa 76 bodova, pet više od Brajtona, dok je Hadersfild treći sa 11 bodova manje od "Svraka".

Fulam našeg Slaviše Jokanovića je danas bio bolji od Prestona sa 3:1, a više o tom susretu OVDE.