17:55

Ekipa sa "Krejven Kotidža" se minule sezone jedva zadržala u Čempionšipu, spasao ih je Slaviša Jokanović, koji bi sada mogao da ih uvede i u Premijer ligu.

EPA/FERNANDO VELUDO

Sjajan potez je napravila uprava kluba iz Londona kada je krajem minule sezone na mesto šefa struke postavila srpskog stručnjaka.

Osigurao im je status drugoligaša, a ove sezone ih lagano vodi ka doigravanju za plasman u elitni rang.

Sada su na svom terenu savladali Preston rezultatom 3:1 (1:0), te su sada sedmi sa pet bodova manje od Šefilda koji je na mestu koje vodi u plej-of, ali i utakmicom manje.

Poveli su golom Aluka u 22. minutu, to je bio i konačan rezultat prvog dela igre.

Nakon 15 minuta igre u nastavku, Kris Martin je povisio na 2:0.

Samo osam minuta nakon toga Preston se vraća preko Barhujzena, ali Sone Aluke vraća dva gola prednosti Fulamu u 78. minutu i tako postavlja konačan rezultat.