Fudbalska lekcija Žardimovih "kneževa" Gvardiolinim "građanima"!

sreda 15.03.2017.
22:36

Fudbaleri Monaka plasirali su se u 1/4 finale Lige Šampiona, kako su na svom terenu anulirali prednost koji je Siti zaradio u prvom duelu.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Izabranici Leonarda Žardima slavili su na stadionu "Luj drugi" rezultatom 3:1 (2:0) i tako se plasirali među osam najboljih, kako su u prvom meču izgubili sa 5:3 (ukupno 6:6), te su zbog više golova u gostima otišli dalje.

Nametnuo je domaćin svoj ritam od starta, a nakon nekih šest i po minuta igre došli su i do prve prilike. Mbape je izbio sam pred Kabaljera, ali je iskusni Argentinac nekako sačuvao mrežu.

Ipak, samo minut kasnije, Bernardo Silva pronalazi mladog Mbapea, koji lako sa prve stative postiže gol za 1:0.

Igrao se 16. minut kada je 18-godišnji napadač Monaka bio u novoj prilici, ponovo je pogodio mrežu, ali je ovoga puta bio u ofsajdu.

Novi šok za goste dolazi u 29. minutu, nakon kombinacije Lemar i Mendija, potonji odlično pronalazi Fabinja, koji odmerenim udarcem sa 10ak metar od gola gostiju, vara Kabaljera za 2:0.

Ta dva gola pogledajte OVDE.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a u nastavku su gosti zaigrali nešto bolje.

Ipak, kada se sve sabere, Sitiju je trebalo punih 60 minuta da uputi prvi udarac ka golu Monaka, to je uradio Aguero i to iz peterca, ali je njegovu šut nakog lopte Sanea otišao preko gola Subašića.

Gosti dolaze do gola i rezultat koji ih vodi dalje u 71. minutu, preko Sanea.

Sterling je odlično prošao po desnoj strani, uputio je vrlo precizan prizeman udarac, Subašić brani ali do lopte dolazi Sane, koji lako trese nebranjenu mrežu.

Domaćin se u tom trenutku budi, krenuli su po novi gol i u tome su uspeli samo šest minuta kasnije.

Bakajoko glavom pogađa mrežu Kabaljera, nakon odličnog centaršuta Lemara.

Do kraja Siti nije uspeo ni da stvori ozbiljniju priliku, te je Monako zasluženo prošao u 1/4 finale.

02:51

Previše loših igrača u sit za nešto više.Toliko datih para za štopere a na kraju ga igra Kolarov.Koji naravno da nemože da se sastavi.Generalno cela odbrana je i više nego loša.A ima tu dosta i do Gvardiole koji se pomeni totalno pogubio.Jer oteraš harta a na kraju ti kabaljero bude golman ili izmišljanje kolarovu nove pozicije u njegovoj trideset i nekoj.Takođe morali su da dovedu neke engleze ali za ovu dvojicu platiše 100 mil i jasno je da su domaći preplaćeni i biće uvek ali naprimer sterling je i više nego prosečan a i stons je tu negde.Pomeni za sledeću sezonu cela odbrana i jedan dobar na sredini im treba.E sad para ima ali to nikakva nije garancija za siti jer treba tu vremena da se sve to uklopi.Takođe gvardiola treba da se mane ćorava posla i da nepokušava uvek da bude veliki vizionar.

Steffi
01:28

Ostao je samo Lester..

madridistatill_i_die
01:16

Šta očekivati od ekipe u kojoj na bekovima igraju Sanja i Kliši, a Kolarov štopera. Gvardiola je napravio loš posao u prelaznom roku, to se znalo odavno. I šta se dešava s Nolitom, čovek ne igra 3-4 meseca nikako a vidim bude nekad na klupi, dok je na početku sezone bio stalno u prvoj?

Mangus
00:52

Monako je unakazio siti. Unakazio! Ko god da ih izvuce, bice na teškim mukama. Ovi klinci nisu normalni.

_mladen_
00:45

Pod hitno u Evropu treba da se vrate klubovi kao sto su Liverpul i Junajted. Meni City toliko ne zainteresovano deluje, kao u onom mecu protiv Reala. Ovi bi barem grizli i ne bi ovako bezvoljno igrali.

Breaking Bad
00:24

Zaslužen prolaz Monaka, navijao sam za njih, jedino mi žao što ispade Siti zbog mog druga Tonija Zahirovića, ali nema veze, obe utakmice su bile spektakl.

delije niksic
00:17

Monako ima odlican tim,definitivno su nadigrali Mancester Siti.Ne volim Gvardiolu,ali sam siguran da je odlican trener i sigurno moze da napravi mnogo toga dobrog sa Sitijem,samo mu treba vremena.

NE LJUTI SE COVECE
00:14

Srece da se ukrste sa Lesterom, pa da Monako doceka ponovo finale. Jako me podsecaju na nekadasnji Lyon

Manchester_92
Wednesday, 15.03.2017
23:54

Iako ne volim fudbal koji igraju gvardioline ekipe sa puno dodavanja, mora se priznati da je Gvardiola stvarno gospodin i svaka čast na potezu na kraju utakmice kada poziva svoje igrače da ne idu u tunel nego da se vrate i da pozdrave navijače. A ne kao trener mog kluba koji ode u tunel 3 min pre meča.

23:52

Ma BRAVO momci...ko god vas izvuce,nece se bas nesto naigrati...svaka cast!

????JULEN GUERRERO 8????
23:51

Bravo Monako, zasluženo.. Gvardiola je navikan trener, to se sada najbolje vidi.. Nema plan B, lik je taktički jednosmeran!

miki1108
23:49

Svaka cast Monako! Zasluzeno! Aguero idi zavijaj sarmu. Za bolje nisi. :D

Vlada Canada
23:48

Engleska liga najjaca na planeti...Spanci slabo igraju !!!

00:24

Kao prvo Engleska liga trenutno nije najjaca na svijetu ali je simbol fudbala i to se mora postovati.Zbog Engleza je fudbal ono sto je danas,sport koji vole ljudi sirom svijeta.Englezi su prvi igrali ligu,uveli 3 poena za pobjedu i 1 za remi,izmislili ofsajd,sudije kod gola,stajace tribune,sjedece tribune i jos million stvari.A sta su ti Spanci uradili za fudbal?Potplacivali su sudije,namjestali finala lige sampiona,Real i Barsa ne placaju porez.Pa neka osvaju LS i neka im sve titule ali nikada nece biti kao Englezi!

_mladen_
00:41

Ko god da izvuce Monako, nece ga sa lakocom proci. Osim toga, Barsa je Psg prosla na srecu i pomoc sudija.

Kajzer
23:45

Ma imao je City posed, sta ce mu 1/4 finale. Prvi put sam gledao Monako ove sezone, i bas su me prijatno iznenadili, odlicni su. Voleo bi da izvuku BvB bilo bi spektakularno.

I am back
23:45

Nije to vise uefalona da kad je tesko tu je 12-ti. Igrac (sudija),ali gledaj to pozitivno celavi.Sada mozes da se koncentrises na FA. Cup i borbu za top 4 u ligi.