nedelja 02.04.2017.
17:59

Košarkaši Anadolu Efesa bili su na pragu senzacionalnog preokreta, ali su na kraju ipak razočarali.

EPA/TOLGA BOZOGLU

Izabranici Velimira Perasovića su ugrozili čelnu poziciju na tabeli turskog šampionata, kako su u "Abdi Ipekči" areni poraženi od Gazijantepa rezultatom 84-96.

Tesno je bilo u uvodnih 10 minuta, a Efes je uspeo da u drugi kvartal uđe sa minimalnom predonšću.

Ipak, sve se okreće u narednoj četvrtini, Gazijantep je bio nezaustavljiv, postigli su 35 poena u tom delu igre i na odmor otišli sa 10 poena viška.

Sredinom treće deonice, gosti dolaze i do plus 17, ali onda Efes preuzima stvari u svoje ruke.

Polako su topili prednost rivala, da bi početkom poslednje deonice došli i do prednosti.

Gosti se ipak vraćaju, pri rezultatu 82-82 prave seriju 10-0 i u poslednjih minut i po ulaze se dvocifrenom prednošću.

Nisu domaći košarkaši imali dovoljno snage da naprave novu seriju i vrate se u meč, te su gosti došli do iznenađujućeg trijumfa.

Kod Gazijantepa, blistali su Devon Džeferson sa 25 poena i osam skokova, kao i Markus Denmon sa 26 poena i 10 skokova.

Pratili su ih Markus Hejslip sa 13 poena i osam uhvaćenih lopti, kao i End Rotins sa 13 poena i devet asistencija.

Kod Efesa usamljen je bio Toma Eretl sa 26 poena i devet asistencija, pratili su ga jedino Hanikat sa 16 i Danston sa 14 poena i devet skokova.

Ranije danas Darušafaka je uspela da slavi proti BB Istanbula, iako su u jednom trenutku gubili i sa 21 razlike, više o tom susretu OVDE.