Tako ga je, između ostalog, opisao trener Sten van Gandi posle najbolje partije srpskog centra u NBA ligi.

AP Photo/Carlos Osorio

Znate već, Bobi Marjanović je u pobedi Detroita nad Hjustonom ostvario učinak od 27 poena i 12 skokova i po ko zna koji put potvrdio da je ove sezone bio nepravedno zapostavljen od strane trenera Van Gandija.

Zbog toga je bilo zanimljivo čuti izjavu pomenutog stručnjaka posle sjajne Marjanovićeve partije, a utisak je da je na neki način, doduše prekasno u ovoj sezoni, i priznao svoju grešku kada je gorostasni centar u pitanju.

''Boban je, jednostavno, napadačka sila! Sudije dopuštaju da ga biju jer je ogroman, ali i bez obzira na to, on je bio odličan. Kad god je na terenu, on odigra veoma dobro i legitimno je da pitate zbog čega nije igrao više'', konstatovao je Van Gandi.

U prilog tome i Van Gandijeva potvrda da će Marjanović u preostalim mečevma do kraja sezone imati mnogo veću minutažu od dosadašnje. I on, i Henri Elenson.

''Videćemo šta ćemo za sledeću utakmicu, neće biti isto kao protiv Hjustona. Ali, Boban i Henri će dobiti svojih 20-25 minuta po utakmici do kraja sezone'', poručio je Sten Van Gandi.

Prva sledeća prilika da Van Gandi potvrdi ovu svoju najavu je meč protiv Memfisa koji je na programu tačno u ponoć po našem vremenu.