ponedeljak 23.11.2015.
17:41

Samo dan posle derbija u Nišu, ekipa Crvene zvezde odigrala još jedan meč, ovoga puta prijateljskog karaktera, na pomoćnom terenu ''Marakane''.

BETA/BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/SDJ

Naravno, u današnjem meču su priliku da zaigraju dobili Zvezdini rezervisti, koji nisu nastupili, ili su imali manju minutažu na gostovanju Radničkom iz Niša.

Rival crveno-belima danas je bila ekipa Zvijezde '09 iz Etno sela Stanišić, član Prve lige Republike Srpske, a Beograđani su na kraju slavili rezultatom 2-1.

Gosti se nisu uplašili lidera na tabeli Superlige, pa su odlično započeli ovaj meč i već u prvom napadu iznudili jedanaesterac koji je skrivio mamadu Mbođ. Penal je i realizovan, Supić je bio nemoćan i Zvijezda je povela sa 1-0.

Nešto kasnije su gosti imali još jednu odličnu priliku, ali se Zvezdina mreža zatresla sa spoljne strane, da bi izjednačenje Crvenoj zvezdi doneo Luka Jović u 29. minutu posle akcije i udarca Uga Vijere - 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do 68. minuta, kada je Vijera šutirao, lopta pogodila Boljanovića i završila u mreži - 2:1.

Do kraja, prilike da Zvezdi donesu ubedljiviji trijumf propustili su Luka Jović i Luka Adžić.