nedelja 22.11.2015.
18:52

Nova pobeda Crvene zvezde, 15. u nizu u domaćem šampionatu ove sezone. Pohod ka tituli se nastavlja nesmanjenim tempom!

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U derbiju 18. kola Superlige, fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Nišu domaći Radnički rezultatom 2-1.

Prvo poluvreme utakmice u Nišu proteklo je u obostrano borbenoj igri, ali nije bilo previše prilika za golove.

Najbliži pogotku bio je fudbaler Radničkog Darko Bulatović, koji je u 11. minutu meča ispalio ''projektil'' sa oko 25 metara, gađao je sam gornji levi ugao gola Crvene zvezde, ali je prečka bila saveznik gostiju.

Na drugoj strani, Zvezda je imala inicijativu, ali sve do 31. minuta i pokušaja Bruna Matosa sa ivice kaznenog prostora, nije imala nijedan šut u okvir gola.

Slična slika i do kraja prvog dela igre koje je okončano bez golova, a mnogo više sadržaja viđeno je u drugih 45 minuta.

Prethodno je pažnja svih prisutnih na tribinama bila usmerena ka Zvezdinim navijačima, koji su dirljivom koreografijom obeležili godišnjicu ubistva svog druga Marka Ivkovića.

Kako je to izgledalo, možete da vidite OVDE.

Prvi pokušaj ka golu Zvezde u ovom delu igre viđen je u 51. minutu, kada je Darko Bulatović uputio još jedan snažan udarac iz velike daljine, ali ovog puta je Kahriman uhvatio tu loptu.

Samo tri minuta kasnije, pogodak na drugoj strani. Srnić je sa leve strane uposlio Aleksandra Kataija, a ovaj je na najbolji način iskoristio prostor koji mu se ukazao i sa dvadesetak metara uputio prelep i, što je najvažnije precizan udarac u levi ugao gola domaćih - 0:1.

U 58. minutu je i Luis Ibanjez uspeo da savlada golmana Radničkog, ali je taj pogodak sudija Glođović poništio zbog prethodnog igranja rukom Zvezdinog fudbalera.

A Nišlijama nije dugo trebalo da anuliraju Zvezdino vođstvo! Igrao se 65. minut meča, Tomić je odlično proigrao Jovanovića, koji je po proceni arbitara izbegao ofsajd-zamku, izbio sam ispred Kahrimana i bez problema ga savladao - 1:1.

Posle toga, trener Crvene zvezde Miodrag Božović je pojačao napadačke redove, ostavio je Sikimića u igri, a priliku pružio i Joviću i Vijeri. Rezultat je vrlo brzo stigao i Zvezda je u 83. minutu ponovo povela.

Ugo Vijera je na levoj strani odlično uočio Luisa Ibanjeza, koji se odlično oslobodio svojih čuvara, a onda odlično šutirao u suprotni ugao i pogodio ''malu mrežu'' - 1:2 u Nišu!

Sve golove možete da vidite OVDE.

Radnički: Jovanović - Petrović, R. Bulatović, Lakić-Pešić, D. Bulatović - Zemljanuhin (Apostolović od 74.), Đuričković (Krstić od 81.), Marjanović, Tomić, A. Jovanović - Ašćerić.

Crvena zvezda: Kahriman - Petković, Luković, Jovanović, Ibanjez - Donald, Grujić - Katai, Srnić (Jović od 82.), Matoš (Vijera od 78.) - Sikimić.