Tomić: ''Savršena utakmica za kraj priprema''

utorak 09.02.2016.
16:02

Trener Partizana posle pobede nad ruskim Tosnom priznao da su crno-beli bili inferiorniji u prvom poluvremenu, ali je zadovoljan reakcijom svojih igrača u nastavku meča.

partizan.rs
partizan.rs

Kako smo i objavili nešto ranije, ekipa Partizana ostvarila je minimalnu pobedu, rezultatom 1:0 u duelu sa ruskim drugoligašem Tosnom (1-0) u sedmoj utakmivci na pripremama na Kipru.

Neposredno posle meča, trener crno-belih Ivan Tomić je u izjavi za TV Partizan priznao da je rival bio bolju u prvih 45 minuta.

''Jako dobar rival, organizovan, čvrst. Nama je ovo 15. dan na pripremama i zadovoljan sam što se niko nije povredio.

U prvom poluvremenu su Rusi bili bolji od nas, za korak brži, ali sam zadovoljan reakcijom u poluvremenu.

U drugo poluvreme smo ušli dosta bolje, igrači su prevazišli fizičku krizu i u zadnjih 25 minuta smo bili bolji protivnik.

Zadovoljan sam pre svega celokupnim planom koji smo sproveli ovde''
, istakao je Tomić.

Trener Partizana pohvalio je i rezerviste koji su u drugom poluvremenu ostavili dobar utisak i doprineli boljoj igri crno-belih.

''Ovaj ulazak sa klupe igrača na današnjoj utakmici daje razloga za optimizam. Ovo je bila apsolutno savršena utakmica za kraj priprema, kada smo u problemu i kada se očekuje reakcija.

Ne bih pridavao preveliki značaj pobedi, već upravo toj reakciji igrača na postavljene zadatke.

Protivnik nas je ugrozio u nekoliko puta, ali sam zadovoljan svim linijama tima, samim tim i odbranom'',