Slovence "drmnula" Čuka!

četvrtak 02.07.2015.
21:55

Fudbaleri Čukaričkog ostvarili su izuzetno važnu pobedu na startu kvalifikacija za Ligu Evrope a jedino ostaje žal što nije bila ubedljivija iako je za to bilo dovoljno prilika.

BETA/BETAPHOTO/FK CUKARICKI/ZORAN MILOVANOVIC/DS

Osvajač nacionalnog Kupa pokazao je kako se kvalitetnim radom dobre igre na domaćoj sceni mogu preneti u evropske okvire.

Čukarički je u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope savladao Domžale rezultatom 0:1 (0:1) pa će u revanš meč na domaćem terenu ući sa jako lepom prednošću.

Trener Vladan Milojević odlučio je da utakmicu počne u formaciji 4-2-3-1 što je dalo rezultat, posebno tokom prvog poluvremena kada je Čukarički dominirao na terenu.

Tokom prvih 45 minuta igre "Brđani" su u potpunosti kontrolisali igru i ređali šanse i prava je šteta što ih nisu materijalizovali. Najbolje prilike pre vodećeg gola Čuka je propustila u 5, 24. i 34. minutu a pogodak je pao tri minuta pre odlaska na odmor.

Nakon prodora Rajka Brežančića u šesnaestercu je oboren Andrija Pavlović pa je sudija opravdano pokazao na belu tačku. Precizan je bio kapiten Igor Matić koji je tim golom doneo važnu pobedu svom timu.

Drugo poluvreme počelo je kako se samo poželeti može. Srpski tim je posle dva minuta igre nagrađen još jednim jedanaestercem a defanzivac domaće ekipe zaradio je crveni karton zbog starta nad Igorom Matićem.

Ispostavilo se da je kapiten "Brđana" trebalo da prepusti izvođenje najstrože kazne nekom od saigrača pošto mu je golman Vidmar odbranio jedanaesterac.

Od tog momenta odnos snaga na terenu je promenjen u potpunosti iako je Čukarički sve vreme imao igrača više.

Pred golom Nemanje Stevanovića ređale su se opasne situacije a upravo je golman Čukaričkog u 86. minutu sjajnom intervencijom sprečio domaće da dođu do izjednačenja.

Nakon duela na "Športnom parku" možemo da zaključimo da je Čukarički zasluženo slavio a to što pobeda nije bila ubedljivija može se oduzeti na propuštene prilike slovenačke ekipe.

Revanš utakmica na programu je za sedam dana i biće odigrana na Banovom Brdu.