Mark Selbi osvajač Svetskog prvenstva u snukeru!

• Snuker savez Srbije

• utorak, 02.05.2017

• 3

U finalu Svetskog prvenstva u Šefildu Mark Selbi je savladao Džona Higinsa rezultatom 18:15 i tako uspeo da odbrani tiutulu šampiona osvojenu prošle godine. Ujedno je ovo bila i treća titula svetskog prvaka za igrača iz Lestera.

saznaj više
Džon Higins protiv Marka Selbija za titulu šampiona sveta!

• nedelja, 30.04.2017

• 0

Sjajno finale će imati prilike da gledaju ljubitelji snukera. Četvorostruki šampion sveta Džon Higins je trijumfom nad Berijem Hokinsom obezbedio sebi priliku da se bori za titulu najboljeg protiv Marka Selbija dvostrukog šampiona sveta, koji je bio bolji od Dinga Đunhuija. Ujedno to će biti i repriza finala iz 2007. godine kada je Škot bio uspešniji. Džon Higins će takođe biti i najstariji finalista Svetskog prvenstva još od 1982. godine i Roja Rirdona.

saznaj više
Mark Selbi osvajač China Open turnira

• ponedeljak, 03.04.2017

• 0

U finalnom meču turnira koji se održao u Pekingu, Mark Selbi je savladao Marka Vilijamsa sa 10:8 i tako napravio sjajnu uvertitu pred Svetsko prvenstvo na kojem će braniti titulu osvojenu prošle godine. Svetskom broju jedan ovo je bila 11. rangirna titula u karijeri i pored pehara osvojio je i novčanu nagradu od 85.000 funti.

saznaj više
Šaljivdžija iz Lestera

• ponedeljak, 20.03.2017

• 0

Svetski broj jedan. Aktuelni svetski šampion. Više od 100 nedelja na prvom mestu svetske rang liste. Osvajač deset rangirnih titula. Osvajač trofeja “Tripl krune“. Mark Selbi.  Rođen 1983. godine u Lesteru, postao profesionalac kada je napunio 16 godina. Ujedno, taj momenat u životu Marka Selbija je važan i zbog još jedne stvari.

saznaj više
Džad Tramp osvajač Players Championshipa !

• ponedeljak, 13.03.2017

• 0

U finalnom meču na Players Championship turniru koji se ove godine održao u Velsu, Džad Tramp je u finalu savladao Marka Fua rezultatom 10:8 i tako osvojio svoju sedmu rangirnu titulu u karijeri. Ujedno ovo je Trampu bio i drugi rangirni trofej u ovoj sezoni nakon osvajanja European Masters turnira u Bukureštu.