Zvezda razbijena - Partizan ima 'meč loptu'!

petak 18.03.2016.
19:50

Hokejaši Partizana deklasirali su "večitog rivala" u trećoj utakmici finalne serije domaćeg šampionata pa će u nedelju imati priliku da pobedom osvoje titulu.

hockeyserbia.com

Treća utakmica finalne serije hokej Prvenstva Srbije završena je ubedljivim trijumfom Partizana koji je večeras slavio sa 6:1 (4:0, 1:0, 1:1) nad "večitim rivalom".

Crno-beli su sjajno odgovorili na poraz koji su doživeli u drugoj utakmici pa su već posle prve trećine večerašnjeg duela imali kapitalnu prednost.

Partizan je na krilima sjajnog golmana Alekseja Trifonova uspeo da stekne četiri gola prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu posle samo 20 minuta igre, a kako crveno-beli nisu uspeli da otključaju bravu ni posle 40 minuta igre bilo je jasno ko će do pobede.

Golman Partizana uspevao je da održi stoprocentan učinak (21/21) sve do 55. minuta kada je Pavel Popravka uspeo da ga savlada, ali taj pogodak nije mnogo značio Crvenoj zvezdi koja će u četvrtoj utakmici morati da igra za ostanak u seriji.

Golove za desetostrukog uzastopnog šampiona Srbije večeras su postizali Pavle Ogrizović (2), Marko Milovanović, Boban Čuković, Jevgenij Vlasov i Igor Zubov.

Četvrta utakmica finalne serije zakazana je za 20. mart od 17.30, a crno-beli će na "domaćem terenu" imati meč loptu za odbranu titule u domaćem šampionatu.

Ukoliko Crvena zvezda izjednači na 2:2 u seriji majstorica će biti odigrana 22. marta.