ZOI - Poznati svi četvrtfinalisti u hokeju

• 18. februar 2014.

• 21:28

Na ZOI u Sočiju, hokejaški turnir polako ulazi u završnu fazu. U utorak je počela 'nokaut faza', a poznati su i svi četvrtfinalni parovi.

Tokom dana odigrana su četiri meča osmine finala, a iznenađenja nije bilo.

Domaća selekcija Rusije ubedljivo je, rezultatom 4:0, savladala Norvežane, koji su rezultatsku neizvesnost uspeli da održe samo u prvoj trećini, završenoj bez golova. Ostatak meča potpuno je protekao u znaku Rusa, pa se pitanje pobednika nije postavljalo.

Isti ishod videli smo i u duelu Slovenije i Austrije, s tim što su Slovenci najvaći deo posla obavili u prvih 20 minuta, kada su stekli dva gola viška. U preostale dve četvrtine još po jedan gol za konačnih 4:0.

Duel Čeha i Slovaka privukao je možda i najveću pažnju, a dobili su ga Česi rezultatom 5:3. Poput Slovenaca, i Česi su najveći deo posla oko plasmana u četvrtfinale obavili u prvoj deonici koju su dobili sa 3-0.

Konačno, među osam najboljih plasirala se i Letonija, koja je bila bolja od Švajcarske rezultatom 3:1.