Vlhova pobednica slaloma u Leviju, Ignjatovićeva nije završila trku

Autor: Beta Beta
subota 11.11.2017.
16:44
Izvor: Beta

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobednica je današnjeg slaloma u finskom Leviju u okviru Svetskog kupa.

skisavez.com

Vlhova je do treće pobede u karijeri došla sa drugog mesta posle prve vožnnje. On je trku završila u vremenu od minut, 49 sekundi i 98 stotinki.

Na drugom mestu našla se Amerikanka Mikaela Šifrin koja nije uspela da sačuva 21 stotinku prednosti iz prve vožnje, pa je na kraju imala 10 stotinki zaostatka.

Na trećem stepeniku pobedničkog postolja našla se Švajcarkinja Vendi Holdener sa sekund i 35 stotinki zaostatka. Četvrto mesto zauzela je 31-godišnja Švedjanka Frida Hansdoter, dok se na petom mestu našla Melani Mejard iz Švajcarske.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović startovala je kao 31, ali nije uspela da završi prvu vožnju, pošto je promašila kapiju.

Vlhova je ovo pobedom preuzela i prvo mesto u poretku slaloma, a prate je Šifrin i Holdener.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa prva je Šifrin sa 145 bodova, a prate je Vlhova sa 115, kao i Holdener i Nemica Viktorija Rebezburg sa po 100.

Naredna trka voziće se 24. novembra u američkom Kilingtonu kada je na programu veleslalom.