00:34
Izvor: Beta

Preokret našeg nacionalnog tima u večerašnjem meču.

Epa/Bjoern Larsson Rosvall

Hokejška reprezentacija Srbije pobedom je počela pripreme za Svetsko prvenstvo Druge divizije Grupe A, pošto je večeras u Beogradu pobedila Hrvatsku sa 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) u prijateljskoj utakmici.

Strelci za Srbiju bili su Nikola Kerezović u 23. minutu i Robert Sabadoš u 44, dok je jedini pogodak za Hrvatsku i to posle svega 53 sekunde igre u prvoj trećini dao Bruno Fićur.

Jedan od najzasužnijih za trijumf hokejaša Srbije nad Hrvatskom koja se takmiči u Prvoj diviziji, bio je golman Arsenije Ranković sa 30 odbrana.

Pre početka meča minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom hokejaškom velikanu Josipu Džou Brelihu.

Revanš meč ove dve reprezentacije igraće se 17. aprila u Zagrebu, a Svetsko prvenstvo Druge divizije Grupe A na programu je 23. do 29. aprila u Holandiji.