• Autor: Beta

• 05. januar 2014.

• 16:47

• Izvor: Beta

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobedila je u slalomu u Bormiju i ostvarila drugu ovosezonsku pobedu u toj disciplini u Svetskom kupu.

Šifrin je vodila posle prve vožnje, a trku je završila za dva minuta i 41 stotinku.

Drugo mesto osvojila je Šveđanka Marija Pietile-Holmner sa 13 stotinki zaostatka, dok je treće mesto zauzela Francuskinja Nastasija Nens sa 62 stotinke.

Austrijanka Marlis Šild zauzela je šesto mesto rezultatom od 2:01,55 minuta, a najviše je razočarala Tina Maze iz Slovenije, koja je trku završila tek na 24. poziciji.

maze

Trka je trebalo da se održi u Zagrebu na Sljemenu, ali je zbog nedostatka snega prebačena u Bormio.

Šifrin je tako treći put uzastopno izborila plasman na podijum, nakon trećeg i drugog mesta u veleslalomu i slalomu prošlog vikenda u Lincu. U novembru je pobedila u finskom Leviju.

Posle četiri od osam trka u slalomu, Amerikanka je prva u generalnom plasmanu sa 302 boda, Marliz Šild je druga sa 240, a Kanađanka Mari Mišel Ganjon je treća sa 180 bodova.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa prva je Marija Hefl Riš sa 611 bodova, Tina Vajrajter iz Lihtenštajna je druga sa dva boda manje, a treća je Ana Feninger iz Austrije sa 597 bodova. šifrin zauzima peto mesto sa 514 bodova.