Kraj jedne blistave karijere - Lindzi Von se oprostila još jednom medaljom!

Autor: Beta Beta
nedelja 10.02.2019.
14:41
Izvor: Beta

Američka skijašica Lindzi Von osvojila je danas bronzanu medalju u spustu na Svetskom prvenstvu u Oreu, u svojoj poslednjoj trci u karijeri.

Beta/AP Photo/Shinichiro Tanaka

"Ovo je sve što sam želela danas. Moram da priznam da sam bila malo nervozna, verovatno i najnervoznija u životu. Želela sam ovako da žavršim karijeru", rekla je Von posle trke.

Von je osvajanjem ove bronze postavila još jedan rekord pošto je postala prva skijašica koja je osvajala odličja na šest svetskih prvenstava.

Legendarna Amerikanka je upravo u Oreu pre 12 godina osvojila svoje prve dve medalje, srebra u spustu i superveleslalomu. Ona je karijeru završila sa dva svetska zlata, tri srebra i tri bronze.

"Hvala ti Lindzi. Zvezda zauvek", pisalo je na jednom od transparenata pored staze u Oreu.

Titulu svetske šampione u spustu odbranila je Slovenka  Ilka Štuhec koja je trku završila u vremenu 1:01,74.

Srebrna medalja pripala je Korin Suter iz Švajcarske koja je za pobednicom zaostala 23 stotinke, dok je Von od Štuhec bila sporija za 49 stotinke.