Autor: Beta Beta
subota 10.03.2018.
15:21
Izvor: Beta

Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojila je danas mali kristalni globus u slalomu, peti put u poslednjih šest sezona Svetskog kupa.

Beta/AP Photo/Marco Tacca

Ona je trofej u slalomu potvrdila današnjom pobedom u nemačkom Ofteršvangu, do koje došla za minut, 49 sekundi i 10 stotinki.

Drugo mesto pripalo je Vendi Holdener iz Švajcarske sa devet stotinki zaostatka, dok je treće mesto pripalo Fridi Hansdoter iz Švedske, koja je bila 72 stotih delova sekunde iza pobendice.

Jedina konkurentkinja Šifrinove u poretku slaloma Slovakinja Petra Vlhova trku je završila na četvrtom mestu sa 87 stotinki zaostatka. Ona je tako trku pre kraja Svetskog kupa u slalomu došla na 225 bodova zaostatka.

Šifrinova je ove sezone pobedila u 11 trka, pa je tako postala prva skijašica koja je pre svoje 23 godine upisala ukupno 42 trijumfa u Svetskom kupu.

Amerikanka je juče osigurala svoj veliki kristalni globus u Svetskom kupu.

Srpska skijašica Nevena Ignjatović današnji slalom u Nemačkoj završila je na 34. mestu.