Autor: Beta Beta
utorak 13.02.2018.
09:58
Izvor: Beta

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je danas zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Epa/Jean-Christophe Bott

U trkama u spustu i slalomu Hiršer je ostvario vreme od 2:06,52 minuta i osvojio prvu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri.

On je posle spusta bio 12. ali je uspeo da nadoknadi zaostatak i osvojio drugu olimpijsku medaju u karijeri.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Aleksi Pantiro sa zaostatkom od 0,23 sekunde, a bronzu je osvojio njegov sunarodnik Viktor Mufa Žande sa 1,02 sekunde zaostatka.

Austrijanac Marko Švarc zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio Amerikanac Ted Ligeti.

Takmičenje u alpskoj kombinaciji još nije završeno, pa nije poznat plasman srpskih skijaša. Marko Vukićević je trenutno 25. a Marko Stevović zauzima 34. mesto.