Arhivirani i Bugari, hokejaši sve bliži Olimpijskim igrama, odluka protiv Hrvatske!

Autor: Beta Beta
subota 14.12.2019.
19:45
Izvor: Beta

Hokejaši Srbije stigli su na korak do plasmana u sledeći krug kvalifikacija za Olimpijske igre u Pekingu 2022, pošto su danas drugom meču u Sisku savladali Bugarsku sa 7:0.

Epa/Bjoern Larsson Rosvall

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Uroš Bjelogrlić sa četiri gola, Ivan Anić upisao je gol i asistenciju, a Pavle Podunavac i Lazar Leštarić po dva uspešna dodavanja.

Iako su hokejaši Srbije u prvom delu današnjeg meča čak 20 puta pokušali da savladaju golmana Bugarske Dmitra Dimitrova, samo je jednom pak završio u mreži, a precizan je bio samo Dušan Grković.

U nastavku meča stvari su došle na svoje mesto. U 23. minutu drugi gol za Srbiju postigao je najmladji reprezentativac Mateja Popović, a četiri minuta kasnije Uroš Bjelogrlić je postigao svoj prvi pogodak na meču.

Ivan Anić je nastavio niz za 4:0, da bi do kraja meča Bjelogrlić još postigao još tri gola.

Hokejaši Srbije odlučujući meč igraju sutra protiv domaćina turnira, selekcije Hrvatske. Meč je na programu od 17 časova