• Autor: Milovan Longinov

• 15. oktobar 2016.

• 11:39

Zanimljiva priča kao uvertira za današnji meč.

Real Madrid danas gostuje na tradiconalno nezgodnom Benito Viljamarinu, a jedan čovek će posebno biti u centru pažnje.

Najbolji igrač, legenda, golgeter Betisa - Ruben Kastro danas će imati priliku da podseti Zinedina Zidana na čuveni meč od pre 15 godina!

Tadašnji 20-godišnjak, Ruben Kastro branio je boje Las Palmasa koji je razbio čuveni tim galaktikosa Visentea Del Boskea rezultatom 4:2, a sadašnji napadač Betisa postigao je dva pogotka.

Ruben Kastro je debitovao nekoliko meseci ranije, a tog 3. oktobra 2001. godine ga je zapamtio čitav svet. Mlađani napadač je u igru ušao 25 minuta pre kraja i srušio četu Real Madrida za koji su tada igrali Kasiljas, Fernando Jero, Roberto Karlos, Figo, Zidan, Mekmanaman i Raul.

Las Palmas je vodio u dva navrata, ali su Pedro Munitis i Zidan uspeli da vrate Real u život. Ipak, u poslednjih 15 minuta Ruben Kastro je sa dva pogotka doneo pobedu ekipi sa Kanarskih ostrva.

Ruben Kastro

Zanimljivo, od tada Ruben Kastro nije nikada postigao gol protiv Real Madrida u zvaničnim mečevima. Igrao je protiv Reala još 12 puta u dresovima Albasetea, Deportivo La Korunje, Nastika i Betisa.

Večeras od 20.45 će imati priliku da popravi tu lošu tradiciju, a sve je tako lepo počelo pre 15 godina.