nedelja 23.04.2017.
12:24

Novi trener Real Madrida Zinedin Zidan i Barsin šef Luis Enrike imali su zanimljiv okršaj kada su se poslednji put sreli u ''El klasiku'' 2003. godine.

Ako se ne sećate, te sezone Barselona je u jednom trenutku bila i 14. na tabeli, a onda je na klupu seo naš Radomir Antić.

U duelu Real Madrida i Barselone aprila 2003. godine, Katalonci su iznenadili tada favorizovane domaćine, rezultat je bio 1:1, a jedini gol za bordo-plave postigao je upravo tadašnji kapiten Luis Enrike.

Ipak, ono što je zanimljivije iz tog duela, dan nakon što je Zidan postao trener Real Madrida, jeste fizički obračun Francuza sa Enrikeom iz prvog poluvremena te utakmice. Zizu je nesportski udario i oborio Karlesa Pujola, a Lućo kapitenski došao da se obračuna sa Zidanom.

Nema sumnje, i ovaj ''El klasiko'', koji će opet sa klupe voditi Luis Enrike i Zinedin Zidan, doneće nove varnice i spektakl sigurno neće izostati.