Sećanje na 109. večiti derbi

• Autor: Boban Filipović

• 21. februar 2014.

• 19:36

Na današnji dan pre 16 godina, 21. februara 1998. godine, na stadionu JNA, Crvena Zvezda je trijumfovala protiv Partizana rezultatom 2:1.

Zanimljivost uoči ovog, 109. po redu 'Večitog derbija', je da nijedan od večitih rivala nije bio lider na tabeli, to mesto pripadalo je Obiliću.

Crno-bele je sa klupe vodio Ljubiša Tumbaković, koji je na teren izveo sledeći sastav:

Ivica Kralj, Dražen Bolić, Đorđe Svetličić, Ivan Tomić, Zoltan Sabo, Igor Taševski, Mladen Krstajić, Predrag Pažin, Viktor Trenevski, Goran Obradović, Dragan Stoisavljević.

Trener crveno-belih bio je Milorad Kosanović, a on se odlučio za ovih 11 fudbalera:

Dragoslav Jevrić, Bratislav Živković, Nikoslav Bjegović, Zoran Njeguš, Aleksandar Kristić, Srđan Pecelj, Goran Bunjevčević, Jovan Gojković, Zoran Jovičić, Dejan Stanković, Perica Ognjenović.

Glavni sudija je bio Miroslav Radoman, a meč u Humskoj pratilo je oko 35 hiljada ljudi.

Crvena zvezda je povela golom Aleksandra Kristića u 19. minutu, ovaj štoper bio je najviši u skoku posle prvog korenera na meču koji je izveo Zoran Njeguš.

Partizan je izjedačio početkom drugog dela igre (52'), 'ponovljeni' korner s leve strane izvodi Ivan Tomić, a rezervista Dragan Isailović je nadvisio odbranu crveno-belih i Jevrića za 1:1.

Pobedu Zvezdi doneo je, tada 19-godišnji, Deki Stanković osam minuta pre kraja, sjajno ga je proigrao Goran Bunjevčević.