14:42

Prošlo je skoro dve decenije...

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Na današnji dan, 2001. godine, odigrano je finale Kupa tadašnje SR Jugoslavije.

Na ''Marakani'' pred oko 30.000 gledalaca, Partizan je kao gost slavio sa 1:0, a gol odluke postigao je Saša Ilić u 65. minutu susreta.

Dugogodišnji kapiten Partizana tada je preciznim udarcem sa oko 17 metara savladao Zvezdinog golmana Aleksandra Kocića, što je bilo dovoljno da Partizan osvoji svoj deveti trofej nacionalnog Kupa.

Zvezda će ovaj meč pamtiti po neiskorišćenim odličnim prilikama, pogotovo tokom prvog poluvremena, dok je tadašnji trener Partizana Ljubiša Tumbaković posle meča istakao taktičku disciplinu svog tima, što je po njegovom mišljenju bilo i presudno za trijumf.

CRVENA ZVEZDA: Kocić, Zorić, Vitakić, Lerinc (od 79. Bošković), Lalatović, Bunjevčević, Gvozdenović, Ilić (od 74. Marković), Drulić, Aćimović, Pjanović.

PARTIZAN: Radaković, Rašović, Jeremić, Saveljić, Bajić, Duljaj, Trobok, Ivić, Ilić, Bečanović, Iliev (od 75. Delibašić).