Sećanja - Dan kad je Robi 'raspalio' sa Autokomande

sreda 16.03.2016.
11:51

Četvrt veka plus jedna godina prošli su od momenta kada je na stadionu u Humskoj Robert Prosinečki postigao jedan od najlepših golova u "večitim derbijima".

crvenazvezdafk.com

Pre tačno 26 godina na stadionu "Jugoslovenske narodne armije" odigran je 86. "večiti derbi" koji su gosti iz Ljutice Bogdana dobili rezultatom 2:0 (2:0).

Utakmicu odigranu pre više od četvrt veka pamtimo po pobedi Crvene zvezde ali i po prelepom golu Roberta Prosinečkog koji je do danas ostao upamćen kao jedan od najlepših na "večitim derbijima".

Navijači Crvene zvezde "krstili" su taj pogodak "Gol sa Autokomande", što je svojevremeno prokomentarisao i bivši fudbaler i trener crveno-belih.

"Tako su navijači Zvezde proglasili taj gol, jer je sigurno bio jako dalek, sa 30 metara, pa su ga u žargonu prozvali da je sa Autokomande. Drag mi je" rekao je Robi.

Igrao se 19. minut 86. "večitog derbija" kada je Robert Prosinečki izveo majstoriju posle koje je Goran Pandurović paradom ulepšao gol hrvatskog internacionalca.

Prvi gol na pomenutom "večitom derbiju" bio je delo Darka Pančeva, a rezultat od 2:0 koji je u 19. minutu postavio Robi ostao je na snazi do poslednjeg sudijskog zvižduka.