Premotavanje: 'Teeeeej-gol, gol...'

• 16. mart 2016.

• 15:45

Fudbaleri Partizana večeras igraju prvu polufinalnu utakmicu nacionalnog Kupa, što je dobar povod da se podsetimo onoga što se dogodilo na današnji dan pre pet godina.

Još uvek aktuelni šampion Srbije odavno se oprostio od titule u domaćem šampionatu zbog čega se utakmice u nacionalnom Kupu u Humskoj doživljavaju kao takmičarski prioritet.

Partizan će u sredu od 18 časova ugostiti ekipu Spartaka iz Subotice, a kuriozitet je da je na današnji dan, pre pet godina, klub iz Humske takođe igrao utakmicu u polufinalu Kupa i to protiv "večitog rivala".

Tog 16. marta 2011. godine Partizan i Zvezda su se sastali u prvom polufinalnom meču nacionalnog Kupa, a apsolutni junak utakmice bio je Princ Tejgo.

Bio je to debitantski nastup na "večitim derbijima" za bivšeg reprezentativca Gane, a dva postignuta gola kojima je Partizanu obezbedio kapitalnu prednost pred revanš obeležila su taj 16. mart.

Ganjanin je po jednim golom u četvrtom minutu prvog i drugog poluvremena zavio u crno "večitog rivala" ali i trenera Crvene zvezde Roberta Prosinečkog koji je tog dana takođe debitovao na "večitim derbijima".

Tih meseci je oficijelni spiker na stadionu u Humskoj pronašao originalan način da oglašava Tejgove golove pa se 16. marta 2011. dva puta zaorilo "Tejgol-gol..."

Crno-beli su u revanšu izgubili 1:0 ali su se plasirali u finale Kupa i kasnije isti osvojili na stadionu "večitog rivala". Bio je to ujedno poslednji osvojeni trofej Partizana u nacionalnom Kupu.